• Gazety
  Prawdziwym patriotyzmem dziennikarza jest pokazywanie rzeczywistości, a nie rozważania, komu jej obraz może zaszkodzić. Andrzej Gajcy, Andrzej Stankiewicz i inni dziennikarze Onetu wykazali się takim właśnie patriotyzmem, zarówno publikując kompromitujące Mateusza Kijowskiego faktury, jak i informując o notatce MSZ o polsko-amerykańskim kryzysie. W obliczu ataków i zarzutów o fake news chcę wyrazić solidarność z nimi – pisze Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego.
 • Logo KGHM
  Źródełko się wyczerpuje – czas beztroski dla KGHM się skończył. Dlatego wprowadziliśmy kadry biznesowe, a nie polityczne – mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, do 10 marca 2018 r. prezes KGHM Polska Miedź (rozmowa przeprowadzona dzień przed odwołaniem).
 • Pieniądze
  20tys. zł pensji to mało. W dużych polskich miastach, wśród kadry zarządzającej, funkcjonującej w  międzynarodowych organizacjach, firmach konsultingowych i finansowych zarabia się zdecydowanie lepiej.
 • Ludzie
  Prawo i Sprawiedliwość jest, tak jak dwa lata temu, partią, która najlepiej rozumie lęki i nadzieje Polaków. Aktualne jest jednak pytanie o to, czy potrafi na te lęki odpowiedzieć w sposób zasadniczy, likwidując ich źródła.
 • Jarosław Kaczyński
  Wśród ludzi broniących pomysłów Prawa i Sprawiedliwości na reformę wymiaru sprawiedliwości coraz trudniej znaleźć intelektualnych liderów dawnej prawicy
 • Miejsce zamachu w centrum Sztokholmu
  Populistyczne hasła dobrze wyglądają w mediach społecznościowych, ale nie rozwiązują rzeczywistych problemów. Demonstracyjne użycie broni i zamykanie meczetów przez francuskie służby specjalne okazało się mniej skuteczne niż brytyjska metoda infiltracji radykalnych środowisk. Z perspektywy polskiej tych działań się nie widzi i zalewa się nastawioną na rynek wewnętrzny publicystyką pod hasłem: Europo , obudź się.
 • Jarosław Kaczyński
  Obsesja PiS na punkcie byłego premiera jest paraliżująca nie tylko dla naszej polityki zagranicznej, ale przede wszystkim dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Bo uniemożliwia trwałe reformowanie Polski. Sprowadzenie polityki do wymiaru personalnego marginalizuje jej wymiar ustrojowy.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Aż 1 234 kilometry. 12 godzin jazdy bez przerwy z maksymalną prędkością. Tyle dzieli największe polskie centrum logistyczne w Strykowie od największego portu w Europie – Rotterdamu. Dziesiątki tysięcy tirów przewożą tam i z powrotem nie tylko polskie towary. Jeżdżą też do Marsylii, Barcelony, Kadyksu, Paryża, Frankfurtu, Pragi, Zagrzebia i Bukaresztu. Do setek europejskich miast i portów. Sektor transportowy jest jednym z naszych kluczowych eksporterów usług. Daje miejsca pracy i utrzymanie nie tylko kierowcom, lecz także serwisantom, logistykom, producentom części i sektorowi automotive. 
 • Angela Merkel i Beata Szydło
  Fala populizmu w Europie Zachodniej często wiąże się z ciężką m.in. dla Niemców konkurencją z tańszymi firmami z Polski. W najgorszym scenariuszu Europa Zachodnia pogłębia swoją integrację, automatyzuje gospodarkę, a my jesteśmy zepchnięci na głębokie peryferia gospodarcze - bez prawdziwego dostępu do tamtejszego rynku. To właśnie ten czarny scenariusz kryje się za pojęciem Europy dwóch prędkości.
 • Muzułmanie w Strasburgu
  Polacy to patologiczni antysemici, którzy w czasie drugiej wojny światowej kolaborowali z Niemcami i wydawali im Żydów. Bzdura? Owszem. Taka sama, jak stwierdzenie, że europejscy muzułmanie to terroryści, zupełnie niezintegrowani mieszkańcy gett, których głównym zajęciem w Europie jest molestowanie kobiet, handel narkotykami i napady rabunkowe.