• Marek Tejchman
  Odcięcie się od dotychczasowych twarzy PO samorządowej przez kierownictwo tej partii jest dobrym przykładem tego, jak bezwzględna jest polityka, także na szczeblu lokalnym. Delegitymizacja dorobku Pawła Adamowicza w Gdańsku czy Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, biorąc pod uwagę długość i znaczenie ich rządów (w przypadku Adamowicza 5 kadencji, w przypadku Gronkiewicz-Waltz 3 kadencje), zdaje się Platformerskim być albo nie być.
 • Polska
  "Chodzi o to, żeby w Sądzie Najwyższym nie było zbyt wielu ludzi ministra, powinni być tam też ludzie prezesa, przynajmniej ja tak to rozumiem”.
 • Marek Tejchman
  Rządzący wpadli w populistyczną pułapkę, którą sami na siebie zastawili. rasistowska, wymierzona w uchodźców nagonka z 2015 r. przynosi teraz gorzkie owoce – paraliżuje plany prowadzenia racjonalnej polityki migracyjnej.
 • Uber Eats
  "Właśnie minął mnie kierowca Uber Eats – Hindus w turbanie, pedałujący na rowerze. Czy to, żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie, zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu, jest tak istotną potrzebą gospodarczą, że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?”. Ten tweet stał się materiałem do niekończących się kpin. Mimo że od jego autora dzieli mnie w zasadzie wszystko, a szczególnie moja ocena społeczeństwa wielokulturowego – które uważam za wartość samą w sobie – to chciałbym stanąć w obronie Krzysztofa Bosaka.
 • Jerzy Stępień
  Polska leży między wschodem i zachodem nie tylko geograficznie, ale też mentalnie – mówi sędzia Jerzy Stępień w rozmowie z Markiem Tejchmanem.
 • Krzysztof Gorzkowski
  Legislator od ponad dwudziestu lat nie spowodował właściwych zachowań, nie stworzył właściwych ram prawnych do tego, żeby w Polsce można było bezpiecznie poruszać się po drogach – mówi Krzysztof Gorzkowski z Kapsch Polska z rozmowie z Markiem Tejchmanem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 • Dominika Bettman
  Jeżeli wizerunek kraju nie do końca spełnia oczekiwania, to wielcy inwestorzy międzynarodowi nie decydują się na podejmowanie inwestycji – mówi Dominika Bettman, prezes zarządu Siemens w Polsce, podczas rozmowy z Markiem Tejchmanem na Europejskim Kongresie Gospodarczym. 
 • Marek Tejchman
  Chciałem panu powiedzieć, panie Macierewicz, że jest pan kłamcą, przestępcą, w przyszłości stanie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma jakiegokolwiek sensu – słowa Wojciecha Czuchnowskiego, dziennikarza „Gazety Wyborczej”, skierowane do ministra obrony narodowej na konferencji, podczas której był prezentowany tzw. raport techniczny dotyczący katastrofy smoleńskiej, wywołały bardzo gorącą dyskusję wśród dziennikarzy.
 • Gazety
  Prawdziwym patriotyzmem dziennikarza jest pokazywanie rzeczywistości, a nie rozważania, komu jej obraz może zaszkodzić. Andrzej Gajcy, Andrzej Stankiewicz i inni dziennikarze Onetu wykazali się takim właśnie patriotyzmem, zarówno publikując kompromitujące Mateusza Kijowskiego faktury, jak i informując o notatce MSZ o polsko-amerykańskim kryzysie. W obliczu ataków i zarzutów o fake news chcę wyrazić solidarność z nimi – pisze Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego.
 • Logo KGHM
  Źródełko się wyczerpuje – czas beztroski dla KGHM się skończył. Dlatego wprowadziliśmy kadry biznesowe, a nie polityczne – mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, do 10 marca 2018 r. prezes KGHM Polska Miedź (rozmowa przeprowadzona dzień przed odwołaniem).