• Jacek Wojciechowicz Fot. Maksymilian Rigamonti
  - W PO nie ma mowy o demokracji, od Schetyny zależy praktycznie wszystko, miejsce na liście, pójście do telewizji, cała władza jest w jego rękach. A przy tym, proszę zauważyć, że PiS go bezpośrednio nie atakuje - mówi Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Bartosz Łoza, fot. Maksymilian Rigamonti
  Przez wiele lat Polska stosowała jedną strategię: pracuj, aż się przewrócisz. Już wiadomo, że pracować więcej, bardziej, dłużej się nie da. Szybciej biegać z taczką nie będziemy. Nie ma rezerw. Ku refleksji warto przypomnieć, że najmniej pracują Niemcy i Holendrzy. Jesteśmy więc w fazie słabo uświadamianego kryzysu społecznego - mówi psychiatra Bartosz Łoza w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Krzysztof Berbeka
  Ojciec miał sporo kryzysowych sytuacji, z których zawsze wychodził obronną ręką. Czuliśmy, że nie zostaniemy sami. Znaliśmy przecież rodziny, dzieci, których ojcowie zostali w górach. Widziałem, ile cierpienia się z tym wiąże, ilu ludzi góry zabrały i jak ciężko jest być dzieckiem himalaisty - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Berbeka, syn Macieja Berbeki, himalaisty, który w 2013 roku zginął w czasie zejścia z Broad Peak.
 • Seweryn Aszkenazy, fot. Maksymilian Rigamonti
  Otwarcie mówię, że coraz częściej wstydzę się za rządzących Izraelem. Izrael nie ma prawa wtrącać się w prawodawstwo rządu polskiego. Oczywiście chodzi również o pieniądze, bo możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia. Ale powinniśmy być wdzięczni Izraelowi za ten protest, bo dzięki temu do wielu głów w końcu dotrze, że nie było żadnych polskich obozów śmierci, tylko niemieckie, nazistowskie, hitlerowskie - mówi Seweryn Aszkenazy w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Henryk Troszczyński
  Wzięliśmy łopaty, poszliśmy i dokopaliśmy się do mundurów, do guzików. Taki dołek tylko niewielki wykopaliśmy. Gorzko w ustach się zrobiło. Do tej pory gorzko. Nie mogłem pojąć, że ktoś mógł takiej zbrodni dokonać. Smród było czuć, gaz leciał. Guziki wzięliśmy, pozawijaliśmy w serwetki - mówi Henryk Troszczyński w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Michał Wroczyński
  "Szacuję, że nawet 30 proc. hejtu w polskim internecie to płatny trolling. Jest jakaś dyskusja merytoryczna o polityce i nagle pojawia się wpis atakujący. Tylko po to, żeby rozbić dyskusję, zaszczuć jej uczestników. W takich przypadkach mówi się o zamachu na demokrację" - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji. "Kiedy pojawiają się negatywne emocje, łatwiej się nami manipuluje. Złość to lęk, a kiedy się boimy, to nie myślimy racjonalnie i nie głosujemy racjonalnie" - dodaje. 
 • Maciej Lasek
  Komunikacyjnie sprawa katastrofy smoleńskiej przez państwo polskie została zawalona. Jeśli państwa polskiego nie stać było na to, by tłumaczyć, wyjaśniać, to nie ma się czemu dziwić, że liczba ludzi wierzących w zamach rosła - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Maciej Lasek.
 • Piotr Bukartyk
  Młodzi artyści sięgają po moje piosenki, również te starsze od nich samych, więc może jednak nie jestem tak kompletnie do dupy, jak mówią panowie z dyrekcji? Mogę co najwyżej być wrzodem na dupie. No to śmiało, proszę wyciskać - mówi Piotr Bukartyk, muzyk, kompozytor i autor tekstów, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Zbigniew Dowgiałło, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Pamiętam jak przyjechał autobus z Radia Maryja, do kościoła na Bielanach, ludzie zaczęli podchodzić i klękać przed obrazem" - mówi Zbigniew M. Dowgiałło - malarz, reżyser, scenarzysta, były ekspert Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. zakupów kolekcji sztuki nowoczesnej w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Wiktor Świetlik, Wojciech Surmacz, fot. Maksymilian Rigamonti
  Nie wprowadzamy tu żadnego zamordyzmu. Choć nie wykluczam, że pluralizacja anteny powoduje, że część słuchaczy odchodzi – mówią Wiktor Świetlik i Wojciech Surmacz z radiowej Trójki w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.