• Owsica to uciążliwa choroba
  Dziecko jest rozdrażnione i kiepsko śpi, a przy tym jego paluszki często wędrują w okolice pupy? Nie bagatelizuj tych objawów. To mogą być owsiki.
 • Rezonans magnetyczny mózgu
  Glejak to nowotwór, który umiejscawia się w ośrodkowym układzie nerwowym. Powstaje z komórek glejowych. Ważne jest, aby poznać jego objawy i w razie potrzeby udać się jak najszybciej do lekarza.
 • Para starszych ludzi w łóżku
  Czy seks po 60. lub 70. roku życia istnieje? Być może niektórzy z nas zadają sobie takie pytania, myśląc o swojej przyszłości. Okazuje się, że osoby starsze mogą i chcą prowadzić aktywne życie seksualne. Kontakt intymny nie tylko dostarcza im przyjemności, ale też wpływa bardzo dobrze na ich zdrowie.
 • Jeżówka
  Jeżówka to gatunek rośliny należący do rodziny astrowatych. Najczęściej spotkamy ją w Polsce w przydomowych ogrodach.
 • Papaja
  Czy ktoś z nas wyobraża sobie życie bez owoców? Zapewne niektórzy mogą się bez nich obejść, ale większość z nas włącza je do swojego jadłospisu, nawet codziennie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich smak. Osoby, które dbają o linię powinny jednak uważać. Pomimo tego, że owoce są bardzo zdrowe, to mogą być również tuczące.
 • Co jeść, gdy staramy się o dziecko?
  Codzienne posiłki mają bardzo duży wpływ na naszą płodność. Niedobór (bądź nadmiar) pewnych składników w organizmie może przyczyniać się do zaburzeń hormonalnych i obniżenia jakości nasienia. Jakie produkty powinny znaleźć się w diecie pary, która planuje dziecko?
 • Lekarz ogląda skan mózgu
  Udar mózgu to bezpośrednia przyczyna wielu zgonów. Dlatego tak ważne jest szybkie udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Dowiedzmy się, jak powinna przebiegać pierwsza pomoc przy udarze mózgu.
 • Oko
  Alergia wiąże się z występowaniem wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Mogą to być swędzące zmiany na skórze, kaszel, wodnisty katar, kichanie, duszności. Oprócz wspomnianych symptomów, u osoby uczulonej może wystąpić zapalenie spojówek. Czy wiemy, jak je rozpoznać i jak skutecznie poradzić sobie z nimi?
 • Atak kaszlu
  Wstrząs anafilaktyczny, zwany również anafilaksją, to reakcja organizmu na kontakt z jakąś substancją.
 • Cholesterol
  Coraz więcej osób uskarża się na zbyt wysoki poziom cholesterolu. Problemy te najczęściej są spowodowane niezdrowym odżywianiem. Częste spożywanie wysoko przetworzonych produktów z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Dlatego też, aby zachować właściwy poziom cholesterolu we krwi, warto zmienić przyzwyczajenia żywieniowe i wyeliminować z nich żywność o dużej zawartości cholesterolu pokarmowego.