• Perseidy
  Weekendowa noc z soboty na niedzielę będzie prawdziwą "nocą spadających gwiazd", to właśnie wtedy najlepiej będzie widoczny na niebie rój Perseidów.
 • Ziewasz na widok ziewającego człowieka? Nie ma się co dziwić, tak robi 7 na 10 osób
  Zdarzyło Wam się kiedyś przebywać w towarzystwie osoby ziewającej? Też ziewaliście? Nie ma się czemu dziwić, bo "zaraźliwość" ziewania jest zjawiskiem ogólnie znanym i dotyczy nie tylko ludzi, ale też psów i szympansów. Naukowcy z Baylor University szukali odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje.
 • Próba przestawienia jednego z przedstawicieli fauny ediakarańskiej / Fot. Jennifer Hoyal Cuthill
  Niektóre religie głoszą, że po życiu na Ziemi czeka ludzi inne życie. Może to być zarówno reinkarnacja, czyli odrodzenie się w innym ciele, niekoniecznie ludzkim, bądź też życie wieczne w formie bezcielesnej. Mało kto jednak wie, że my już teraz jesteśmy życiem po życiu.
 • Warszawa 1956
  Kończy się pierwsza wojna światowa, w której wiele państw odniosło ogromne straty. W opinii międzynarodowej ktoś musi za nie odpowiedzieć. Tym kimś jest główny agresor - Niemcy. Kolejny raz temat reparacji pojawił się po II wojnie światowej. Swój udział w nich miała mieć też Polska.
 • Jeden z zębów znalezionych w Denisowej Jaskini
  Zespół naukowców z Kanady, Niemiec, USA i Rosji przebadał skamieniały ząb z Denisowej Jaskini. Wyniki zostały opublikowane na łamach czasopisma Science Advances . Okazało się, że to kolejny odnaleziony fragment naszego dalekiego krewnego - denisowianina.
 • Valles Marineris (łac. Doliny Marinera) – złożony system kanionów na Marsie znajdujący się nieco na południe od równika, na wschód od Tharsis. Odkrycia Valles Marineris dokonał Mariner 9.
  Naukowcy bali się, że wysyłając kolejne misje, nawet bezzałogowe, skazimy marsjańskie życie "naszymi" bakteriami. Prawdopodobnie obawy te są niepotrzebnie. Praca opublikowana w najnowszym wydaniu "Scientific Reports" świadczy o tym, że ziemskie życie na Marsie nie przetrwa. Ale to nie jest jedyny wniosek, jaki można wysnuć.
 • Choroby dopadają nawet najlepszych - Serena Williams cierpiała na zatorowość płucną
  W poniedziałek rusza rywalizacja na trawiastych kortach Wimbledonu. To najstarszy i uważany za jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych. Nie ma zawodnika, który nie marzyłby o wzięciu w nim udziału, nie ma gwiazdy tego sportu, która nie śniłaby o zwycięstwie. Tym większym koszmarem dla tenisistów są tzw. obiektywne okoliczności, które eliminują ich z rywalizacji. Niektórzy zmagają się z kontuzjami, inni z chorobami. I chociaż często są to choroby, które mogą przytrafić się niemal każdemu, to gdyby nie znani tenisiści, pozostałyby one zupełnie nieznane.