• Kadr z serialu "Orange Is the New Black"
  Akcja serialu Orange Is the New Black jest osadzona w więzieniu. Nie jest to jednak zwyczajny zakład karny. Bohaterkami są kobiety, co jest rzadkością jak na standardy kina więziennego. Przestaje to jednak dziwić, gdy spojrzymy na listę płac produkcji – showrunnerem serialu jest bowiem Jenji Kohan, która ma w swoim CV między innymi Trawkę. Wiodącą rolę w jej wcześniejszym serialu również wiodły kobiety, które zostały przez nią potraktowane na przekór konserwatywnym społecznym konwenansom.
 • Serial "Trzynaście powodów"
  Zaczyna się jak żelazna serialowa klasyka, czyli "Twin Peaks". Już w na samym początku dostajemy po głowie słynną dewizą Alfreda Hitchcocka, że "najpierw ma być trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie narastać".
 • Chris Meloni jako Nick Sax, Patton Oswald jako Happy
  Serial Happy! opowiada historię zabójcy na zlecenie, który po fizycznej zapaści i odzyskaniu przytomności zaczyna widzieć błękitnego jednorożco-osiołka. Tak, to prawda, nie regulujcie odbiorników. Jeśli nawet ten opis was nie zainteresował, to nie zniechęcajcie się, bo jest to niezwykle oryginalna propozycja. Najlepiej definiuje ją kultowy cytat z Forresta Gumpa: „Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi”.
 • Luke Cage. Sezon 2 - kadr z trailera
  Serial Luke Cage został wyprodukowany we współpracy wytwórni Marvel Television i ABC Studios. Opowiada historię, która jest częścią serialowego uniwersum Marvela, w którego skład wchodzą między innymi takie tytuły jak Deredevil czy Jessica Jones. Luke Cage znajduje się w nieustannym stylistycznym rozkroku pomiędzy małym realizmem a komiksowością, co negatywnie wpływa na jego jakość.
 • Westworld
  Westworld to interesująca telewizyjna propozycja z pogranicza westernu i science-fiction. Akcja serialu rozgrywa się w sztucznie wykreowanym świecie ˗ parku rozrywki o nazwie „Westworld”, w którym ludzie mogą wcielać się w wybrane przez siebie rolę i odgrywać je w otoczeniu humanoidalnych robotów (hostów), które przybierają perfekcyjnie ludzką postać. Klienci wybierają dla siebie fabularny tryb, który wyznacza zakres ich działań. Mogą zabijać hosty, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Park rozrywki jest początkowo ściśle kontrolowany przez jego twórców. Zabawa w Boga musi się jednak skończyć katastrofą, której reperkusje obserwujemy w drugim sezonie produkcji (HBO wyemitowało jak dotąd 3 odcinki).
 • Kadr z serialu "Opowieści pdręcznej"
  Drugi sezon "Opowieści podręcznej" jest mroczniejszy niż pierwszy. Rozpoczynająca go scena uderza surowością i naturalizmem. Twórcom serialu ewidentnie przyświecała filmowa dewiza Alfreda Hitchcocka: film powinien zaczynać się od wybuchu, a później ma być już tylko mocniej.
 • Seria niefortunnych zdarzeń
  Jaki byłby efekt połączenia estetycznej wrażliwości Tima Burtona z wyczuciem absurdu i ekscentrycznością Monthy Pythona? Odpowiedzią jest drugi sezon wyprodukowanej przez Netflixa „Serii niefortunnych zdarzeń”.
 • Kobieta zakrywa twarz dłonią
  Ludzie sukcesu czy przegrana generacja prekariuszy pracujących na śmieciówkach? Jaka jest prawda o młodych pracownikach?
 • The End of The F***ing World
  "Jestem James. Mam 17 lat. Sądzę, że jestem psychopatą" – to pierwsze słowa wypowiedziane w serialu "The End of The F***ing World". To zarazem ostrzeżenie dla widza – czeka go spotkanie z nietypowym i bezkompromisowym dziełem, wobec którego nie da się przejść obojętnie.
 • Jessica Jones
  Wyprodukowanej przez wytwórnie ABC Studios i Marvel Television dla Netflixa „Jessice Jones” bliżej jest do konwencjonalnego kryminalnego serialu niż do pełnokrwistej superbohaterskiej produkcji. Nie sprawdza się jednak niestety dobrze w żadnym z tych gatunków.