• Waldemar Dziak
  Retoryka Korei Północnej jest niezmienna od lat. Gdyby pojechał pan do Korei, to zobaczyłby pan wielkie plakaty z Nowym Jorkiem, Waszyngtonem czy Seulem w morzu ognia nuklearnego. Oni to propagandowo wykorzystują od dawna i znaczy to tyle, że mamy takie możliwości i jeśli dojdzie do konfliktu, damy sobie radę - mówi Waldemar Dziak w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Prof. Zbigniew Lewicki
  Ludzi z Nowego Jorku, Arizony czy Teksasu różni wszystko: styl życia, mentalność, zwyczaje, wyznawane wartości. Poszukiwano więc wspólnego mianownika, czegoś, co trafi do nich wszystkich. I to jest kultura popularna - mówi w rozmowie z "Magazynem" DGP amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki.
 • Mikołaj Cieślak
  Zmienił się reżim, zmienili się dziennikarze, lecz telewizja i radio publiczne wciąż zajmują się wspieraniem władzy. Tuszują jej wpadki oraz wyolbrzymiają podłość opozycji – mówi Mikołaj Cieślak, aktor i kabareciarz w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Adam Hofman
  Kiedy byłem w polityce to – wbrew obiegowej opinii – nie szukałem w niej forsy, ale chciałem mieć więcej władzy. I miałem ją w wymiarze prestiżowym, nie realnym, ale rozumiem, jak smakuje - mówi Adam Hofman w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Magdalena Jethon
  Choroba obiektywizmu bywa czasami zła. W demokracji mniejszość trzeba pokazywać, ale trzeba zachować proporcje. Z Magdaleną Jethon rozmawia Robert Mazurek.
 • Dariusz Maleo Malejonek
  "Ci ludzie się nie aklimatyzują, są sfrustrowani, mają poczucie porażki. Nie mogą wrócić do siebie, a nikt ich tu nie chce, często nie szukają tu pracy, żyją w gettach. To w ich środowisku działają radykalni imamowie, którzy łowią młodych, piorą im mózgi i wysyłają do walki w strukturach Państwa Islamskiego czy komórkach Al-Kaidy" - mówi Dariusz "Maleo" Malejonek w rozmowie z Robertem Mazurkiem. 
 • Kazimierz Marcinkiewicz
  Pozamiatałem, ponaprawiałem wszystkie błędy, nadrobiłem zaległe sprawy i mam plany na przyszłość - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem były premier, Kazimierz Marcinkiewicz. Przyznaje się też, że zbyt dużo go było w mediach. Wyjaśnia także, za co żywił żal do Jarosława Kaczyńskiego.
 • Dlaczego mielibyśmy bułgarskim studentom fundować wakacje? Ano dlatego, że w ten sposób dojrzałe i świadome swego znaczenia państwa w Europie budują swoją pozycję. Przypominają światu o swej sile, nie tylko wysyłając żołnierzy do Afganistanu, ale promując swoją kulturę i historię - podkreśla Robert Mazurek, publicysta DZIENNIKA.
 • Na Janie Ołdakowskim sprawdzają się słowa piosenki Morrisseya „Nie znosimy, gdy nasi przyjaciele odnoszą sukces” - zauważa Robert Mazurek, publicysta DZIENNIKA. A to panBartoszewski, przypomni sobie, że Ołdakowski jest posłem PiS, i zażąda, by politycy trzymali się od powstania z daleka, a urzędniczka ratusza odmówi mu dotacji, bo "jeszcze wystartuje na prezydenta”.
 • Szanowny Panie Ministrze, pozwalam sobie na ten list w sprawie, którą może załatwić Pan jednym podpisem. Oto za dwa tygodnie 80. urodziny obchodzić będzie Anna Walentynowicz - przypomina Robert Mazurek, publicysta DZIENNIKA. Apeluje do Tomasza Arabskiego, by znalazł 30 tys. zł na uroczystości ku czci Walentynowicz.