• Kobieta chora na nowotwór
  "Seks był cudowny, peruka spadła, zdjęłam biustonosz, rewelacja, dziękuję" - napisała kobieta z amputowaną piersią po swoim pierwszym zbliżeniu po zabiegu. Ktoś może powiedzieć: ta euforia to dlatego, że poszła z kimś do łóżka. Wcale nie!
 • Zrozpaczona kobieta
  Gdy włączałam dyktafon, jeszcze nie wiedziałam, jak bardzo tragicznej opowieści przyjdzie mi wysłuchać. 29-letnia Ania od 8 lat jest nosicielką wirusa HIV. Została zakażona w trakcie swojego „pierwszego razu”, który odbył się wbrew jej woli. Dla wielu kobiet takie połączenie zdarzeń to chyba najgorsze, co można sobie wyobrazić, ale w jej przypadku to tylko część okropności, których doświadczyła. Oto jedna z najtrudniejszych życiowych historii, jakie usłyszałam.
 • Karolina Malinowska
  Ze stereotypem zmęczonej matki trojga dzieci ma niewiele wspólnego. W środowy ranek, po tym jak wyprawiła synów do szkoły i przedszkoli, Karolina Malinowska jest luźno, ale stylowo ubrana, delikatnie pomalowana, uśmiechnięta i pełna energii. W czasie prawie godzinnej rozmowy o macierzyństwie i sztuce łączenia go z aktywnością zawodową oraz jej nowej książce, ani razu nie mówi nic takiego, co pozwoliłoby mi pomyśleć, że jest zmęczona ilością obowiązków, które ma. Jakie zasady wprowadza do swojego domu, żeby ułatwić życie sobie i najbliższym? Czy czuje się ekspertem w zakresie wychowania dzieci? Czego chce się jeszcze nauczyć jako mama i ja ocenia aktualną politykę prorodzinną w Polsce? Odpowiedziała mi na te i wiele innych pytań.
 • Czerwona wstążka - symbol solidarności z nosicielami HIV
  To nie jest historia lekka, łatwa i przyjemna. To historia człowieka, który 30 lat temu zakaził się wirusem HIV, bo, jak mówi, nagrabił sobie...
 • Anna Dereszowska
  Uwielbiana przez publiczność i widzów. Rozchwytywana przez reżyserów i reklamodawców. Mężczyźni tracą dla niej głowę, a kobiety starają się ją naśladować - mieć takie jak ona włosy, taką cerę, sylwetkę. Kobieta ideał? Tak! Ale nie dla samej siebie! Samoakceptacji Anna Dereszowska musiała się długo uczyć...
 • Striptiz
  Ma 22 lata, ale swoim doświadczeniem życiowym mogłaby obdzielić co najmniej kilka rówieśniczek. Wczesna wyprowadzka z domu, trudny partner, praca w biznesie tzw. wysokiego ryzyka, a wreszcie epizod z twardymi narkotykami. Bez tego znieczulenia trudno być striptizerką… Mimo tego i mimo że to wszystko to już dla niej przeszłość, Karolinę* wciąż trochę ciągnie do tamtego świata… Opowiedziała mi, dlaczego.
 • Depresja
  Większość ludzi miewa w życiu chwile, w których myśli „mam dość”, „nie dam rady”, „to mnie przerasta”. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni – gorzej, ale większość jest w stanie samodzielnie podnieść się z „dołka”. Są jednak i tacy, którzy na emocjonalnym dnie znajdują się niemal cały czas. Każda chwila sprawia im trudny do zniesienia ból, który w skrajnych przypadkach kończy się autoagresją. Co czuje i myśli osoba, którą próbuje się zabić? Jak człowiek z osobowością typu borderline odnajduje się w codziennym życiu? Opowiedziała mi o tym z Anka Mrówczyńska – dwukrotna pacjentka szpitala psychiatrycznego, kobieta od ponad 15 lat walcząca z poważnymi problemami emocjonalnymi, autorka książki „Młody bóg z pętlą na szyi”, w której opisuje swoje trudne doświadczenia.
 • Dorota Wróblewska
  O modzie, dobrym wyglądzie i tajnikach autoprezentacji Dorota Wróblewska wie więcej, niż wszystko. Dlatego tak wiele postaci z polskiego show-biznesu bardzo liczy się z jej zdaniem i wyraża zainteresowanie tym, co ma do powiedzenia na ich temat. Mnie specjalistka w zakresie kodu ubioru opowiedziała m.in. o tym, dlaczego uważa, że polskie ulice „są pełne manekinów” i co sprawia, że mimo iż prezydentowa Agata Duda dobrze się ubiera, to nie można pozytywnie ocenić jej stylu.
 • #Instamatki
  Gdyby Instamatki zechciały wystąpić jako zorganizowana grupa w walce o jakąkolwiek sprawę, stanowiłyby realną siłę i na pewno nie można by było nie usłyszeć ich głosu.
 • Dziewczynka grająca na skrzypcach
  Znaczenie przedmiotów rozwijających artystycznie zostało niepokojąco zmarginalizowane. Na każdym poziomie kształcenia ograniczono liczbę lekcji muzyki czy plastyki. Zwiększono natomiast liczbę godzin religii! Nikt nie myśli o tym, że kształcenie muzyczne uruchamia obszary w mózgu, których nie sposób zaktywizować w żaden inny sposób. Są jednoznaczne dowody na to, że osoby z należycie prowadzonym wykształceniem muzycznym zwykle dobrze radzą sobie z przedmiotami ścisłym.