• Uczeni doganiają powieściopisarzy. Amerykańska agencja DARPA konstruuje broń, którą ponad 50 lat temu wymyślił Arthur C. Clarke, zmarły niedawno autor książek science-fiction. Dzięki niej zwykły żołnierz będzie w stanie zniszczyć ciężko opancerzone pojazdy, takie jak czołgi czy transportowce - pisze DZIENNIK.
 • Wielki Kanion może mieć nawet 65 milionów lat, prawie 60 milionów lat więcej niż do tej pory sądzono - twierdzą amerykańscy naukowcy z California Institute of Technology (Caltech). Po jego dnie mogły więc w przeszłości spacerować dinozaury - czytamy w DZIENNIKU.
 • Już niedługo wizyta u dentysty przestanie być koszmarem
  Dobra wiadomość dla tych, którzy panicznie boją się dentysty. Amerykańscy naukowcy z uniwersytetu w San Francisco odkryli, jak sprawić, aby zagrożone próchnicą zęby same się odbudowały. Już wkrótce z gabinetów dentystycznych mogą zniknąć wiertła - czytamy w DZIENNIKU.
 • Gdy klawiatura jest ważniejsza od dziewczyny
  Wpiszmy uzależnienie od komputera na listę zaburzeń psychicznych – postuluje na łamach najnowszego "American Journal of Psychiatry” amerykański psychiatra dr Jerald J. Block z Oregon Health and Science University w Portland. Najprawdopodobniej tak właśnie się stanie, bowiem choroba ta jest coraz lepiej znana współczesnym lekarzom - czytamy w DZIENNIKU.
 • Amerykańska firma produkująca chipsy we współpracy z naukowcami z University of Leicester zamierza wyemitować w przestrzeń kosmiczną pierwszą reklamówkę Ziemi skierowaną bezpośrednio do istot pozaziemskich. Sciencie fiction staje się rzeczywistością - pisze DZIENNIK.
 • Sprawdź, jak uwolnić się od biurka
  Kiedy kilka osób wspólnie pracuje nad jednym dokumentem przez internet, ciągłe przesyłanie jego zaktualizowanych wersji e-mailem to prawdziwa udręka. Podobnie kiedy korzystamy z więcej niż jednego komputera w pracy i w domu, wciąż musimy kopiować potrzebne dokumenty. Otóż wcale nie musimy! W internecie znajdziemy narzędzia, które nam tego oszczędzą. Jedno z nich zaprezentował w tym tygodniu Microsoft - pisze DZIENNIK.
 • Pole gry pełne czujników monitorujących zachowanie zawodników, komputer wyłapujący błędy sędziego oraz antyseptyczne koszulki dostarczające sportowcom niezbędnych soli mineralnych i witamin. To tylko niektóre wynalazki, jakie w niedalekiej przyszłości zagoszczą na boiskach. Czego jeszcze będzie można się spodziewać, przychodząc na mecz ekstraklasy za 20 lat? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć autorzy raportu Przyszłość Piłki Nożnej 2008 - pisze DZIENNIK.
 • Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Waszyngtona pracują nad technologią, która pozwala na błyskawiczne odnalezienie zapodzianej książki czy sprawdzenia, gdzie w danej chwili znajdują się nasi znajomi. Opiera się ona na wykorzystaniu specjalnych nadajników przyczepianych do przedmiotów czy ubrań - pisze DZIENNIK.
 • Hiszpańscy naukowcy z Universidad Politecnica de Madrid stworzyli program komputerowy, dzięki któremu będzie można zbudować uniwersalny słownik dla wszystkich języków. Wkrótce każdy z nas będzie mógł sprawdzić jego działanie, bo pojawi się on w internecie - zapowiada DZIENNIK.
 • Po kilkudziesięciu latach starań naukowcy dostali pozwolenie na wejście do grobowców cesarzy Japonii. Badania archeologów mogą doprowadzić do obalenia mitu, który głosi, że władcy Kraju Kwitnącej Wiśni wywodzą się wprost od bogini słońca Amaterasu Omikami - pisze DZIENNIK.