• Kinga Gajewska; fot. Darek Golik
  Kto powinien wylecieć z listy lektur? "Mnie przeszkadza jeden z poetów, pan Rymkiewicz" - mówi m.in. rozmowie z Robertem Mazurkiem Kinga Gajewska, posłanka PO, politolog, samorządowiec.
 • Uroczystość zorganizowana w hołdzie ludności cywilnej Woli
  Debata o historii staje się niemożliwa ze względu na tabloidyzację przekazów. Opowieść o niewykorzystanym zwycięstwie jest czymś zbyt skomplikowanym, opowieść o zdradzie – czymś bardzo prostym i silnym.
 • Bogusław Sonik
  "Zawsze twierdziłem, że trzeba otworzyć akta bezpieki, przeżyć to jakoś. Lepiej zmierzyć się z przeszłością, niż chować przed nią, tym bardziej że to bezskuteczne. Prawda i tak nas dopadnie" - mówi w DGP Bogusław Sonik, poseł PO, samorządowiec, działacz opozycji demokratycznej w czasie PRL.
 • Olejniczak: Rozebrałem się dla Europy
  "Zapraszam na basen, plażę, gdzie biegam - jak mi tam zrobią zdjęcie, to nie będę protestował. Niech robią do woli" - mówi DZIENNIKOWI Wojciech Olejniczak. Pytany o okładkę "Wprost", na której pokazał tors, szef klubu SLD wyjaśnia, że rozebrał się "dlatego, żeby jakoś przyciągnąć uwagę do spraw europejskich, opowiedzieć przy okazji, o co w tych wyborach chodzi".
 • Wiem, że są krytycy, którzy, przy całej sympatii do filmu, nie mogą się powstrzymać, żeby mi nie przyp... Nie mogą się powstrzymać, bo inaczej nie czuliby, że panują nad tematem - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM reżyser, pisarz i scenarzysta Andrzej Żuławski.
 • Piskorski: Wszystko zdobyłem legalnie
  Jak ostatni idiota pokazałem wszystko, co mam, nie ukrywając, jak wielu kolegów w Sejmie, niczego w spółkach czy u szwagrów. Byłem głupi, bo uznałem, że skoro wszystko zdobyłem legalnie, to nie mam się czego wstydzić - mówi DZIENNIKOWI europoseł i były prezydent Warszawy Paweł Piskorski.
 • Psycholog służy do zatykania dziur
  Zmienia się scenografia i kostiumy, czyli warunki zewnętrzne, natomiast istota dramatu pozostaje ta sama. Dylemat, czy się sprzedać, czy nie, pozostaje ten sam, tylko że dawniej sprzedawano się partii, a dziś korporacji - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM Zofia Milska-Wrzosińska, psychoterapeutka
 • Wszystkie tematy, którymi się zajmuję, okazują się kontrowersyjne: pacyfikacja robotników po grudniu 1970 r., geneza opozycji w Trójmieście i "Solidarności", spory programowe wewnątrz opozycji, funkcjonowanie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w latach 80., spółki polonijne, centrale handlu zagranicznego, niszczenie akt SB - mówi DZIENNIKOWI Sławomir Cenckiewicz.