• Witold Bańka. Fot. Dariusz Golik
  Biegałem z nimi. Czasem nawet wygrywałem - mówi Robertowi Mazurkowi o naszych złotych medalistach ze sztafety minister sportu, Robert Bańka. Szef resortu opowiada też,jak wyglądały zgrupowania za jego czasów, co działo się po wielkich imprezach sportowych. Nie zabrakło też nawiązania do obecnej sytuacji polskiego sportu oraz polityki.
 • Kinga Gajewska; fot. Darek Golik
  Kto powinien wylecieć z listy lektur? "Mnie przeszkadza jeden z poetów, pan Rymkiewicz" - mówi m.in. rozmowie z Robertem Mazurkiem Kinga Gajewska, posłanka PO, politolog, samorządowiec.
 • Uroczystość zorganizowana w hołdzie ludności cywilnej Woli
  Debata o historii staje się niemożliwa ze względu na tabloidyzację przekazów. Opowieść o niewykorzystanym zwycięstwie jest czymś zbyt skomplikowanym, opowieść o zdradzie – czymś bardzo prostym i silnym.
 • Bogusław Sonik
  "Zawsze twierdziłem, że trzeba otworzyć akta bezpieki, przeżyć to jakoś. Lepiej zmierzyć się z przeszłością, niż chować przed nią, tym bardziej że to bezskuteczne. Prawda i tak nas dopadnie" - mówi w DGP Bogusław Sonik, poseł PO, samorządowiec, działacz opozycji demokratycznej w czasie PRL.
 • Olejniczak: Rozebrałem się dla Europy
  "Zapraszam na basen, plażę, gdzie biegam - jak mi tam zrobią zdjęcie, to nie będę protestował. Niech robią do woli" - mówi DZIENNIKOWI Wojciech Olejniczak. Pytany o okładkę "Wprost", na której pokazał tors, szef klubu SLD wyjaśnia, że rozebrał się "dlatego, żeby jakoś przyciągnąć uwagę do spraw europejskich, opowiedzieć przy okazji, o co w tych wyborach chodzi".
 • Wiem, że są krytycy, którzy, przy całej sympatii do filmu, nie mogą się powstrzymać, żeby mi nie przyp... Nie mogą się powstrzymać, bo inaczej nie czuliby, że panują nad tematem - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM reżyser, pisarz i scenarzysta Andrzej Żuławski.
 • Piskorski: Wszystko zdobyłem legalnie
  Jak ostatni idiota pokazałem wszystko, co mam, nie ukrywając, jak wielu kolegów w Sejmie, niczego w spółkach czy u szwagrów. Byłem głupi, bo uznałem, że skoro wszystko zdobyłem legalnie, to nie mam się czego wstydzić - mówi DZIENNIKOWI europoseł i były prezydent Warszawy Paweł Piskorski.
 • Psycholog służy do zatykania dziur
  Zmienia się scenografia i kostiumy, czyli warunki zewnętrzne, natomiast istota dramatu pozostaje ta sama. Dylemat, czy się sprzedać, czy nie, pozostaje ten sam, tylko że dawniej sprzedawano się partii, a dziś korporacji - mówi w rozmowie z DZIENNIKIEM Zofia Milska-Wrzosińska, psychoterapeutka
 • Wszystkie tematy, którymi się zajmuję, okazują się kontrowersyjne: pacyfikacja robotników po grudniu 1970 r., geneza opozycji w Trójmieście i "Solidarności", spory programowe wewnątrz opozycji, funkcjonowanie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w latach 80., spółki polonijne, centrale handlu zagranicznego, niszczenie akt SB - mówi DZIENNIKOWI Sławomir Cenckiewicz.