• Karolina Korwin Piotrowska / fot. Tatiana Jachyra
  "Jacek Kurski mówi, że nie ma czarnej listy? Ależ oczywiście, że jest, znajduje się na niej „Ida”, „Pokłosie”, są nazwiska, których się nie zaprasza, jak Janda czy Stuhr, ludzie, z którymi się nie rozmawia. Artyści nie są dzieleni na zdolnych i niezdolnych, ale na miłych władzy i niemiłych władzy. Ja nie chcę takiego podziału" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Z dziennikarką rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Sława".
 • Magda Gessler
  "Imperium Magdy Gessler to nie restauracje, ale filozofia, sposób myślenia i pomagania innym restauracjom. Wierzę w to, że mogę pomóc i pomagam" - powiedziała dziennik.pl restauratorka i gwiazda telewizji Magda Gessler, z którą rozmawiamy tuż przed premierą jej targów gastronomiczno-hotelarskich "Pyszna Polska".
 • Chris Niedenthal
  "Wkrótce po dojściu rządu do władzy straciliśmy wiarygodność w Unii Europejskiej, a dziś jesteśmy właściwie pośmiewiskiem nie tylko w Unii, ale i na świecie. Te szkody są katastrofalne i odbudować to wszystko będzie bardzo trudno. Jest mi strasznie przykro - przeżywając to wszystko, co przeżyłem przez ponad 40 lat w Polsce, nie myślałem, że na stare lata spotkam się z czymś tak niezrozumiałym. Z jakiej racji niszczą nam kraj, który tak nieźle zaczął się rozwijać?" - mówi nam Chris Niedenthal. Z jednym z najbardziej cenionych polskich fotoreporterów rozmawiamy o niezwykłych wydarzeniach roku 1989, udokumentowanych przez niego w najnowszym wydawnictwie "1989. Rok nadziei" oraz o różnicy między atmosferą tamtych dni a tą, która towarzyszy dziś uczestnikom antyrządowych protestów.
 • Rodzina Łopacińskich w Laosie
  Czy mając dwójkę dzieci, stałą pracę i poukładane życie, można pewnego dnia spakować się w plecak i wyruszyć z rodziną w podróż dookoła świata? Eliza i Wojciech Łopacińscy oraz dwójka ich pociech - Lusia i Wojtuś tak właśnie zrobili, a wrażeniami z rocznej wyprawy podzielili się w książce "Zabrałam brata na koniec świata". W rozmowie z dziennik.pl podróżująca rodzina zdradziła, jak przygotować się do takiej eskapady.
 • Mężczyzna z bronią
  "Kilku dość prominentnych bojowników walczących na Ukrainie pochodzi ze Szwecji. Pytałem więc szwedzkich przedstawicieli sektora bezpieczeństwa, czy się tym interesują, czy to monitorują. Usłyszałem jednak, że mają tylu ludzi, którzy wyjechali do Syrii, że ci z Ukrainy są na dalszym miejscu" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kacper Rękawek, ekspert do spraw terroryzmu i autor książki "Człowiek z małą bombą".
 • Szymon Majewski
  Szymon Majewski pełni rolę ambasadora wystawy "Dali kontra Warhol". Przy tej okazji udało nam się porozmawiać z nim na temat twórczości kontrowersyjnych artystów i zbyt łatwych czasów dla satyry politycznej.
 • Bezdomny
  Polacy, po rodowitych Brytyjczykach i Rumunach stanowią trzecią najliczniejszą grupę bezdomnych na Wyspach Brytyjskich. Z Michałem Łebskim, streetworkerem który wraz z założoną przez siebie grupą "Dziurawa skarpeta" nakręcił film dokumentalny o bezdomności Polaków w Anglii, rozmawiamy o tym, jak wygląda życie naszych rodaków na brytyjskich ulicach.
 • Maciej Musiał ambasadorem akcji "Żonkile"
  Maciej Musiał został ambasadorem akcji "Żonkile", mającej na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji porozmawialiśmy z aktorem o historii i patriotyzmie.
 • Imigranci
  "Imigranci zajmują się pracami, których nasz kraj potrzebuje, a których Polacy nie chcą podejmować" - zauważa prof. Dominika Maison, poproszona o komentarz wyników badania nad otwartością Polaków na imigrantów. Analiza pokazała, że najchętniej widzielibyśmy w naszym kraju przybyszów z Ukrainy, najmniej otwarci zaś jesteśmy na Syryjczyków i mieszkańców Afryki. "Mam poważne wątpliwości, co do tego, czy Polska powinna przyjmować narodowości, co do których Polacy nie są pozytywnie nastawieni. Nie chciałabym, aby tym ludziom działa się krzywda" - mówi ekspertka.
 • Alicja i Ryszard Kapuścińscy
  Niektóre zrezygnowały z własnych ambicji zawodowych, by stworzyć ukochanym mężczyznom jak najlepsze zaplecze do wielkich osiągnięć, inne realizowały swoje pasje godząc je z utrzymaniem domu i wspieraniem sławnego męża. W książce "Dzisiaj rozmawiamy o Pani", autorka Agnieszka Nabrdalik zebrała wywiady z siedmioma żonami słynnych mężczyzn. Każda z nich opowiedziała swoją ciekawą historię.