• Krystyna Mazurówna
  "Bardzo krytycznie odbierane jest we Francji to, co robi polski rząd. Francuzi pytają 'dlaczego wy się nie zbuntujecie?'" - mówi Krystyna Mazurówna, która od 50 lat mieszka w Paryżu. Z tancerką rozmawiamy o jej doświadczeniach z emigracją zarówno tą sprzed lat, jak i dzisiejszą.
 • Bieszczady / fot. A. Sobańda
  Bieszczady - królestwo wilka, niedźwiedzia i rysia. Najbardziej wyludniony obszar Polski, w którym przed wojną tętniło życie. Kraina sympatycznych Czadów, które pomogły pokonać Złego Biesa. Oto galeria i zbór ciekawostek na temat najdzikszych gór w Polsce.
 • Myśliwy
  "W Polsce poluje trzy tysiące kobiet i 300 księży. Widzę ich splamione krwią koronki przy mankietach ornatów, gdy unoszą hostię. Dziwny obraz. Na szczęście, jako społeczeństwo zaczynamy przecierać oczy i zauważamy, że wśród nas żyją ludzie, którzy zajmują się zabijaniem dla przyjemności" - mówi Zenon Kruczyński. Z byłym myśliwym, który po 20 latach polowań odstawił strzelbę, by stanąć w obronie dzikich zwierząt, rozmawiamy przy okazji wznowienia jego książki "Farba znaczy krew".
 • "Alternatywy 4"
  Jestem w posiadaniu listu Barei, który 11 grudnia 1981 roku napisał do dyrekcji TVP prośbę o przesunięciu pierwszych zdjęć z 14 na 12 grudnia. To się okazało kluczowe, bo gdyby zdjęcia miały ruszyć 14, to pewnie w ogóle by nie wystartowały - w ten sposób prace nad serialem "Alternatywy 4" wspomina Janusz Płoński, jego scenarzysta. W rozmowie z dziennik.pl zdradza, w którym miejscu ukryte zostało nawiązanie do Katynia oraz dlaczego nie powstała kontynuacja serialu. Z twórcą rozmawiamy przy okazji premiery jego książki "Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości".
 • Karolina Korwin Piotrowska / fot. Tatiana Jachyra
  "Jacek Kurski mówi, że nie ma czarnej listy? Ależ oczywiście, że jest, znajduje się na niej „Ida”, „Pokłosie”, są nazwiska, których się nie zaprasza, jak Janda czy Stuhr, ludzie, z którymi się nie rozmawia. Artyści nie są dzieleni na zdolnych i niezdolnych, ale na miłych władzy i niemiłych władzy. Ja nie chcę takiego podziału" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Z dziennikarką rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Sława".
 • Magda Gessler
  "Imperium Magdy Gessler to nie restauracje, ale filozofia, sposób myślenia i pomagania innym restauracjom. Wierzę w to, że mogę pomóc i pomagam" - powiedziała dziennik.pl restauratorka i gwiazda telewizji Magda Gessler, z którą rozmawiamy tuż przed premierą jej targów gastronomiczno-hotelarskich "Pyszna Polska".
 • Chris Niedenthal
  "Wkrótce po dojściu rządu do władzy straciliśmy wiarygodność w Unii Europejskiej, a dziś jesteśmy właściwie pośmiewiskiem nie tylko w Unii, ale i na świecie. Te szkody są katastrofalne i odbudować to wszystko będzie bardzo trudno. Jest mi strasznie przykro - przeżywając to wszystko, co przeżyłem przez ponad 40 lat w Polsce, nie myślałem, że na stare lata spotkam się z czymś tak niezrozumiałym. Z jakiej racji niszczą nam kraj, który tak nieźle zaczął się rozwijać?" - mówi nam Chris Niedenthal. Z jednym z najbardziej cenionych polskich fotoreporterów rozmawiamy o niezwykłych wydarzeniach roku 1989, udokumentowanych przez niego w najnowszym wydawnictwie "1989. Rok nadziei" oraz o różnicy między atmosferą tamtych dni a tą, która towarzyszy dziś uczestnikom antyrządowych protestów.
 • Rodzina Łopacińskich w Laosie
  Czy mając dwójkę dzieci, stałą pracę i poukładane życie, można pewnego dnia spakować się w plecak i wyruszyć z rodziną w podróż dookoła świata? Eliza i Wojciech Łopacińscy oraz dwójka ich pociech - Lusia i Wojtuś tak właśnie zrobili, a wrażeniami z rocznej wyprawy podzielili się w książce "Zabrałam brata na koniec świata". W rozmowie z dziennik.pl podróżująca rodzina zdradziła, jak przygotować się do takiej eskapady.
 • Mężczyzna z bronią
  "Kilku dość prominentnych bojowników walczących na Ukrainie pochodzi ze Szwecji. Pytałem więc szwedzkich przedstawicieli sektora bezpieczeństwa, czy się tym interesują, czy to monitorują. Usłyszałem jednak, że mają tylu ludzi, którzy wyjechali do Syrii, że ci z Ukrainy są na dalszym miejscu" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kacper Rękawek, ekspert do spraw terroryzmu i autor książki "Człowiek z małą bombą".
 • Szymon Majewski
  Szymon Majewski pełni rolę ambasadora wystawy "Dali kontra Warhol". Przy tej okazji udało nam się porozmawiać z nim na temat twórczości kontrowersyjnych artystów i zbyt łatwych czasów dla satyry politycznej.