• starość senior dłonie
  Rząd planuje premie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie emeryci, którzy wcale nie marzą o zakończeniu zawodowej kariery. I seniorzy, którzy chcą zacząć ją w nowej branży.
 • Matka przytula dziecko
  Nie sposób stwierdzić, ile ich jest. Kobiety z dziećmi, które uciekły od kata, od patologii. Próżno ich szukać na marszach, czarnych czy białych. Skupiają się na swoim „tu i teraz”. By przeżyć, by przetrwać.
 • Ćwiczenia na strzelnicy
  Strzelnica w każdej gminie. To hasło, za sprawą ministerialnych pomysłów, bije rekordy popularności. Dla jednych to piękny sport, dla drugich element tradycji, dla kolejnych sposób na poprawę obronności kraju. Zapanowało pospolite ruszenie.
 • Uchodźcy
  "Ciapaci won z Europy", "Asfalt musi leżeć". Takie hasła pojawiają się na szkolnych korytarzach, portalach skupiających publicystyczne teksty czy studenckich grupach społecznościowych. Przybywa osób, których to nie dziwi. Tłumaczą: Tak, jestem nacjonalistą, ksenofobem, bo tylko w ten sposób uratuję Polskę przed najazdem obcych.
 • Sąd
  Wywracają porządek rzeczy. Kobiety, które zadały śmiertelny cios swoim katom. Z ofiar przemocy domowej stały się zabójczyniami. Trafiły do więzienia, odsiadują surowe wyroki. Zniknęły z wolnego społeczeństwa, ale nie zniknął problem. Nie radzą sobie z nim nie tylko one, ale i prawo.
 • Dziś mówi się, że ludzie tacy jak mój ojciec mogli zostać pogrzebani pod Mińskiem, w Kuropatach. Inni twierdzą, że utłukli ich gdzieś indziej. Ale ja chcę wiedzieć dokładnie, bo z całej rodziny żyję już tylko ja - mówi Roman Marchwicki. Nazwisko jego ojca może znajdowac się na tzw. bialoruskiej liście katyńskiej.
 • Nawet urlop macierzyński może być problemem. Gdy któraś z moich koleżanek zachodzi w ciążę, to jest święto. Ale z drugiej strony dla mnie jako szefowej jest to dramat - mówi Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • "Nie mam powodu do niepokoju, że komisja hazardowa zagrozi Tuskowi i zmusi do podjęcia wcześniej decyzji co do kandydowania w wyborach prezydenckich. Myślę, że decyzja ta nastąpi na początku marca" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Grzegorz Dolniak, wiceszef klubu PO.