Prośba może się odbić w Europie echem nie mniejszym niż dopatrywanie się gejostwa w torebce teletubisia. Autorzy podchodzą jednak do tematu bardzo poważnie - a to za sprawą zbieżności daty koncertu z kościelnym świętem - 15 sierpnia, czyli świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
>>>Nasi katolicy zniszczą Madonnie show
"W tym dniu obchodzimy również święto Wojska Polskiego, kiedy to Matka Boża czczona jest jako Hetmanka żołnierskiego stanu" - napisano w liście protestacyjnym wysłanym m.in do portalu TVN24. Organizatorzy protestu uważają, że obchody świąt zostaną zagłuszone przez "koncert perwersyjnej piosenkarki-kabalistki".
Jak oceniasz prośbę wysłaną przez wiernych do prezydenta, żeby odwołał koncert Madonny?
|
40 %
|
Mają rację. Koncert Madonny nie może odbyć się w kościelne święto.
|
|
60 %
|
To jakaś farsa. Przecież Madonna nie chce wystąpić w kościele.
|
|
0 %
|
Nie mam zdania.
|
Protest został przekazany do kancelarii prezydenta, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Kultury, prezydenta Warszawy, burmistrza Bemowa, wojewody mazowieckiego, władz kościelnych i portalu Allegro.pl, który jest jedynym patronem imprezy. Prezydent nie odpowiedział jeszcze na list komitetu.
>>>Abp Nycz przeciw in vitro i Madonnie
Komitet planuje też 15 sierpnia uroczystości religijne i piknik maryjny na Bemowie. "Będziemy domagać się od władz zapewnienia nam bezpieczeństwa i powagi należnej ustawowo takim uroczystościom" - czytamy na portalu TVN Warszawa.
Tysiące czarnych hipokrytów codziennie obraża moje uczucia ...