Co wiesz o Donaldzie Tusku?

Donald Tusk, jeden ze współzałożycieli Platformy Obywatelskiej, był szefem rządu w latach od roku 2007 do 2014, kiedy to otrzymał jedno z najwyższych unijnych stanowisk. Sprawdźcie, co wiecie o polskim premierze.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~prorok
    (2017-01-13 17:42)
    Wróci, ale do Cioci Angeli, obywatelstwo niemieckie ma PO dziadku z wermahtu !
  • ~mars
    (2011-11-10 14:08)
    nocna zmiana, wrog POLSKI I POLAKOW
  • ~Robin
    (2011-11-10 08:12)
    Co chcecie - mamy polskiego FIRERA - jednak coś z DZIADKA w genach zostało !!!
  • ~Kaeolka
    (2011-12-31 10:13)
    Herr Tusk
  • ~konstytucjonalista
    (2015-06-24 17:54)
    Skompromitowany S i k o r s k i ucieka z Polski. Podobno ma dołączyć do Kulczyka i Kwaśniewskiego


    Były marszałek Sejmu ma zrezygnować z kontynuowania politycznej kariery w Polsce. Jak dowiedział się dziennik „Fakt”, S i k o r s k i znalazł miejsce w amerykańskim think tanku – Atlantic Council. Ma tam być jednym z międzynarodowych doradców, obok m.in. Jana Kulczyka i Aleksandra Kwaśniewskiego.

    W poniedziałek R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Zastanawiano się, co będzie robił w najbliższym czasie, kiedy jego zapowiedzi startu w wyborach z „jedynki” na liście PO w Bydgoszczy spotkały się z chłodnym przyjęciem wśród partyjnych kolegów.

    „Fakt” ustalił, czym najprawdopodobniej będzie zajmował się skompromitowany m.in. aferą taśmową S i k o r s k i. Bliski znajomy marszałka miał potwierdzić dziennikowi, że na byłego już marszałka czeka posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council.

    Jak podaje „Fakt”, pod koniec stycznia S i k o r s k i gościł w Waszyngtonie na zaproszenie Atlantic Council. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków – ośrodków zajmujących się doradztwem – na świecie.

    Działa od ponad 50 lat i słynie z zatrudniania byłych premierów czy prezydentów, korzysta z wiedzy szefów największych światowych koncernów – zaznacza „Fakt”.

    Informator dziennika twierdzi, że Radosław S i k o rs k i dołączy do Rady Międzynarodowych Doradców, gdzie zasiada już trzech Polaków: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Brzezinski.

    „Fakt” nie wie, ile będzie na swojej nowej posadzie zarabiał były szef MSZ, ale dyrektorzy mogą tam liczyć na 100 tys. dolarów rocznie, a doradcy zarabiają więcej. Czy R a d o s ł a w S. nadal będzie ośmieszał polską dyplomację, Polskę i nas wszystkich opowiadając o wydarzeniach politycznych w Polsce, w których uczestniczył, i to za niezłe wynagrodzenie ?
  • ~m
    (2015-06-26 15:40)
    Kulczyk zostal odznaczony za skuteczne okradanie Polaków ten żyd i wielu mu podobnych to wyspecjalizowani zlodzieje to bewzgledna anty-polska bnada
  • ~silva
    (2015-06-27 18:02)
    Nowe hasło Platformy "Kolej na Ewę" już wyśmiane przez internautów.
    A ja ? Chyba się zesram !
    "Kolej na Ewę", tak to sobie wymyśliliśmy - mówiła dziś rano Ewa Kopacz, opowiadając o swoich planach objechania Polski koleją. A na Twitterze hashtag #KolejNaEwę miał stać się hasłem skupiającym uwagę internautów. Stał się jednak przyczyną kpin, przed czym już rano przestrzegali Platformę niektórzy komentatorzy:
    Tak – po Bronku kolej na Ewę !
    Najpierw Tusk, potem Sienkiewicz, Arłukowicz, Sikoeski, Wincent i inni , a teraz kolej na Ewę !
    A może kolej na nią, aby jednak przekopała ten teren na głębokość 1 metra ?!
  • ~ballest
    (2011-11-09 09:44)
    Tusk to typowy zakompleksiony Polaczek...do tego krętacz i obłudnik...po prostu nie odbiega od normy przeciętnego Polaka
  • ~roman