Co wiesz o zawale serca?

Serce to swego rodzaju pompa, która pracuje bez chwili przerwy. Nieustannie kurczy się, tłocząc krew do naczyń. Warunkuje życie człowieka, więc jego choroby zwykle są bardzo groźne. Według danych szacunkowych z powodu zawału mięśnia sercowego umiera coraz więcej osób w coraz młodszym wieku. Sprawdź, ile wiesz o tym schorzeniu?
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~Tuskurczysyn
    (2013-11-23 21:07)
    A sopockiego Matoła gdzie schowaliście ?
  • ~sad
    (2012-03-19 21:52)
    Dyspozytorke podaj do sądu.
  • ~będący na granicy śmierci
    (2012-03-19 18:24)
    miałem zawał serca --niestety karetka nie chciała przyjechać --dyspozytorka uznała że jestem za bardzo świadomy i realistycznie mowiący.Moja rada ---
    bełkotać .
  • ~Stanisław
    (2012-08-18 16:25)
    Pod względem zdrowia Polska dogania Gujanę Holęderską 100 lat wstecz. Tak samo jak w sprawach bezpieczeństwa, gdzie w małych miejscowościach likwiduje się komisariaty Policji , bo przecież Śmietanka tzw VIP-ów zazwyczaj skupia się w dużych aglomeracjach, więc każda pomoc ma być JEDYNIE W DUŻYCH MIASTACH,a małe Miasteczka i Miejscowości mają jedynie PLAĆIĆ NA TYCH NIEROBÓW I ZLODZIEJI.
  • ~młody wyksztaucony z durzego miasta zawsze za PO
    (2012-08-19 07:21)
    *****
  • ~michał
    (2013-10-08 15:22)
    ból brzucha ? nadmierne pocenie się ? zalecam poczytać fachową literaturę, bądź spytać się fachowca. Objawem przyporządkowanym ściśle do zawału m.s. jest BÓL W KLATCE PIERSIOWEJ, ból brzucha przyzawałowy może odbywać się przy zawale ściany dolnej m.s. ale jest to WYJĄTEK. Jęśli chodzi o pot to prawda że jest on częścią objawów dotyczących zawału lecz użycie sformułowania "nadmierne pocenie się" jest niewłaściwe.Pacjent ze świeżym ostrym zawałem serca, który jest we wstrząsie kardiogennym będzie blady i zlany potem, a nie nadmiernie spocony !! Proszę o sprostowanie pytanie w w/w quizie bo jest to wprowadzanie w błąd i tak bardzo mało wyedukowanego społeczeństwa w dziedzinie chorób i stanów nagłych.
  • ~edek
    (2013-11-19 12:44)
    W 100% przyłączam się do komentaża Stanisława
  • ~vvvv