Co wiesz o cukrzycy?

Epidemia cukrzycy rozwija się w zawrotnym tempie. Obecnie na świecie ponad 350 milionów osób cierpi na to schorzenie. Według prognoz WHO do 2030 roku choroba stanie się siódmą najczęściej występującą przyczyną zgonów. Jak dużo wiesz o cukrzycy?
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~starsza
    (2013-01-01 11:05)
    Instytut im Prof Lorenca w Krakowie dzięki swoim chlebkom (za które powinni dostać nagrodę Nobla!) i diecie w ciągu 3 lat wyzwolił mnie od tabletek cukrzycowych- a leki brałam prawie 30 lat- mam tylko nietolerancję glukozy!!! To znaczy ze muszę rozróżniać węglowodany wysokie od węglowodanów niskich. Jem określone produkty zapewniające właściwą biochemię mojego organizmu. Nie ufajcie dietetykom bo wciągną was w insulinę...a można wyjść z chemii leczenia za pomocą diety- od 3 lat wyzwoliłam się od wszystkich leków: od nadciśnienia, od cukrzycy i choroby tarczycy z autoagresją własnego organizmu. Ale muszę mierzyć czasami- jeden raz na tydzień cukier więc niestety muszę sama sobie paski do acu- cheka kupować sama -a żal.
  • ~;)
    (2012-02-21 19:01)
    uwaga na pytanie 4 wkradł się błąd
  • ~krystyna
    (2012-05-16 08:55)
    RE-gregor 54--wpis o godz.07:39--bardzo serdecznie panu wspolczuje,gdyz tez choruje na cukrzyce prawie 30 lat,biore tez 4 razy dziennie dawki insuliny, cukier nie badam tak czesto,jeden dzien w tygodniu przed wszystkimi posilkami i 2 godziny po posilku, no i zawsze wieczorem,gdyz czesto w nocy poziom cukru mi spada i wtedy czuje sie bardzo oslabiona, zreszta czasem zdarza sie tez to w dzien. Jestem na scislej diecie i przez tyle lat nauczylam sie na pamiec ile kalorii ma kazdy produkt i staram sie tak jesc,zeby wyniki byly na poziomie wlasciwym,ale czasem mi sie zdarza przekroczyc ten poziom,a czasem spada mi cukier, jak widackontrola nad ta choroba zabiera mi mnostwo czasu. kiedys bylam bardzo zalamana,ale musialam nauczyc sie z tym zyc i panu tez to radze,wcale nie musi pan umierac,kto tak panu powiedzial,napewno nie lekarz. Przed panem wpisala sie- madame- wpis o godz.15:01,ktora pisze,ze ma sporo porad na temat cukrzycy,napewno jest pan tym zainteresowany, bo ja bardzo i prosze ta pania abyznalazla troche czasu i napisala te porady,mysle,ze wszyscy,ktorzy choruja na cukrzyce chetnie z nich skorzystaja
  • ~iza-
    (2013-01-19 03:06)
    CHOROBE trzeba pokochac / 27 lat mam cukszyce zachorowalam w ciazy 2 razy dziennie isulina i do pszodu .POZDRAWIAM!!!
  • ~madame
    (2012-01-17 15:01)
    mam sporo porad na temat cukrzycy czy to kogoś interesuje?
  • ~janinaH
    (2012-12-09 19:44)
    Najprawdopodobniej do zachorowania przyczynia się to , hormony przepisywane kobietom skażenie środowiska największym winowajca to konserwanty .
  • ~Basia
    (2014-03-01 20:06)
    Ja choruję na cukrzycę już 20 lat.Da się z nią jakoś żyć,chociaż jest to bardzo trudne.Najbardziej przeszkadza mi problem ze zrzuceniem kilogramów po ciąży,bo sporo podczas niej przytyłam a teraz waga z powodu cukrzycy właśnie ani drgnie do dołu...że już nie wspomnę o problemach z zajściem w ciąże a pózniej z jej prawidłowym utrzymaniem.Poza tym niektóży z nas otrzymuja rentę cukrzycową a inni nie,gdzie tu sprawiedliwość???
  • ~krzysiek2821
    (2012-09-23 22:29)
    Unia Europejska! Dość dobra nazwa! Chorzy na cukrzycę w dzisiejszych czasach powinni być traktowani bardziej wyrozumiale przez pracowników służby zdrowia, a tu nie ma co się spodziewać godnego traktowania nas. Donald Tusk - Prezes Rady Ministrów RP nie widzi problemu, ale afera za aferą to jest norma w tak pięknej RP jak było zapowiadane po odebraniu władzy rządzącej przez PZPR. Wstyd powiedzieć, że lepiej leczą chorych na cukrzycę w Litwie, Łotwie czy Estonii gdzie w całej Unii leki dla diabetyków są refundowane, ale nie w "cudownej" Polsce bo i po co dobrze leczyć czy refundować leczenie, a PZPR mogła leczyć bezpłatnie chorych ze schorzeniami przewlekłymi i nie straszono jak obecnie to jest, że lepiej uciąć stopę diabetykowi niż ją leczyć taniej to wyjdzie takie stanowisko zajął Polski NFZ. Odbiera się ludziom ostatnie dni-tygodnie-miesiące czy też lata godnego życia, a przecież wszyscy jesteśmy obywatelami Polski. Posiadam pisma wielu ambasad UE, które potwierdzają dobre leczenie cukrzycy - refundacje leków. Drodzy chorzy co nas jeszcze czeka w tym parszywym kraju, czy też mamy prosić obce państwa o nadanie mam obywatelstwa, aby lepiej nas potraktowano. Wszystkie opinie do mojego listu proszę kierować na adres, krzysiek2821@interia.pl. Pozdrawiam wszystkich diabetyków w kraju i za granicą.
  • ~polak
    (2013-04-18 14:35)
    Nic tylko oczerniac Poske. Po
  • ~Zbigniew Kot
    (2014-04-05 20:50)
    Mieszkam w Niemczech czesto jestem w polsce na dłózej potrzebuje insuline mam eurokarte z niemiec musiałbym wiekszailośc insuliny przewozic w lodówce u kazdego lekaza rąbia zemnie balona tylko w zagrozeniu życia to chyba trzeba udawac że sie już umiera wsze dzie pisza tylko jak leczyc sie w uni eur. w Niemczech jest przyjety kazdy pacjet który posiadakarte eur. a polska niepotrafi sie rozliczyc niemiecką kasą chorych czyste dziadostwo poco buzek i inn siedzą żrąi biora pieniądze za figuranctwo.