Co wiesz o Prawie i Sprawiedliwości?

PiS to ugrupowanie kojarzone jest niezmiennie z jego twórcą i prezesem - Jarosławem Kaczyńskim. Sprawdź, co wiesz o Prawie i Sprawiedliwości.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Agencja Gazeta
  • ~yyy
    (2015-03-23 10:48)
    Przełomowy sondaż! PO straciła pozycję lidera. Rośnie przewaga PiS.
    Prawo i Sprawiedliwość liderem najnowszego sondażu partyjnego Millward Brown. Na drugim miejscu Platforma Obywatelska. Z najnowszego sondażu wynika, że na PiS chcę głosować 34 proc. ankietowanych, na PO o dwa punkty procentowe mniej badanych.

    Z przeprowadzonego dla „Faktów” TVN przez Millward Brown badania wynika, że obecnie chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską deklaruje już tylko 32 proc. respondentów. Tymczasem liderem w sondażu zostało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34 proc. ankietowanych.

    Co ciekawe, według preferencji ankietowanych w sejmowych ławach zasiadłaby jeszcze tylko jedna partia – SLD z poparciem 11 proc. respondentów. Pozostałe ugrupowania uzyskały notowania poniżej progu wyborczego.

    Sondaż został zrealizowany 16 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.
  • ~Do głupa poniżej
    (2015-03-23 10:42)
    Popisujesz się tutaj silva jak pacjent z filmu „Lot nad kukułczym gniazdem”. Nauczono cię pisać, ale nie potrafisz myśleć, stąd za wszelką cenę chcesz nam pokazać, że umiesz pisać. Jednakże nie rozumiesz, że tymi twoimi wypocinami ośmieszasz sam siebie. Idź się leszyć świrze !
  • ~riki
    (2015-03-23 10:45)
    Nasze nauki m.in. na tym Forun nie idą w las !!! Kolejnym, który wreszcie zrozumiał, że PO to oszuści jest Jerzy Skoczylas.

    Jerzy Skoczylas porzucił Platformę Obywatelską.
    Jerzy Skoczylas zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej po tym jak jego partyjni koledzy chcieli go ukarać za wypowiedzi na temat Wandy Nowickiej i Anny Grodzkiej. Kobiety polskie! Przed chwilą widziałem w TVP, jak w Waszym imieniu wypowiadał się jakiś dziwoląg pt. Grodzka i inny potwór pt. Nowacka. Przecież to jest paranoja! Polki moje kochane, zróbcie coś!!! Wy jesteście piękne, cudowne, kochane! Nie pozwólcie! Zaprotestujcie!!! Dlaczego o Was i za Was mówią jakieś monstra i stwory!!! Ludzie, czy to się dzieje naprawdę?" – napisał Skoczylas. Wyznaję tradycyjny system wartości i nijak mi do Holandii, gdzie można ożenić się z chomikiem (...) nie ma dla mnie miejsca w tej organizacji (mowa o PO).
  • ~he he
    (2015-03-25 16:22)
    Te podpisy to taka dziecinada. Czy Andrzejek dostał batonika
  • ~docent z IPN
    (2015-03-25 21:25)
    Rozliczam PiS z wyników.
    Rządzili niecałe dwa lata. W tym czasie bezrobocie spadło z 18% do 10%.
    Płace wzrosły średnio o 20%
    Płacę minimalną podniesiono o 37%
    Złotówka wzmocniła się do koszyka walut - dolar staniał do ok 2.4zł
    Z "pisowskiego" programu "rodzina na swoim" skorzystało 100 tyś osób.
    Uwłaszczono mieszkańców mieszkań spółdzielczych.
    W sejmie były projekty uwłaszczenia działkowców i automatycznego odrolnienia gruntów w obrębie miast.
    Gdyby przeszły dały by dziesiątki tys działek pod budownictwo jedno - i wielorodzinne.
    Obniżono też podatki. PiS osiągnął to mimo wściekłego oporu opozycyjnej PO i mimo drobnych acz dokuczliwych sabotaży ze strony niewydarzonych koalicjantów.
    Ja osobiście podwoiłem dochody co pozwoliło mi zmienić mieszkanie na większe.
    Za te wyniki - konkretne - sprawdzalne - mierzalne - PiS ma mój głos i kredyt zaufania na kolejne 20 lat.
  • ~he he
    (2015-03-25 21:21)
    Tak było świetnie za rządów PISu a Polacy ich olali
  • ~docent z IPN
    (2015-03-25 18:46)
    Rozliczam PiS z wyników.
    Rządzili niecałe dwa lata. W tym czasie bezrobocie spadło z 18% do 10%.
    Płace wzrosły średnio o 20%
    Płacę minimalną podniesiono o 37%
    Złotówka wzmocniła się do koszyka walut - dolar staniał do ok 2.4zł
    Z "pisowskiego" programu "rodzina na swoim" skorzystało 100 tyś osób.
    Uwłaszczono mieszkańców mieszkań spółdzielczych.
    W sejmie były projekty uwłaszczenia działkowców i automatycznego odrolnienia gruntów w obrębie miast.
    Gdyby przeszły dały by dziesiątki tys działek pod budownictwo jedno - i wielorodzinne.
    Obniżono też podatki. PiS osiągnął to mimo wściekłego oporu opozycyjnej PO i mimo drobnych acz dokuczliwych sabotaży ze strony niewydarzonych koalicjantów.
    Ja osobiście podwoiłem dochody co pozwoliło mi zmienić mieszkanie na większe.
    Za te wyniki - konkretne - sprawdzalne - mierzalne - PiS ma mój głos i kredyt zaufania na kolejne 20 lat.
  • ~xyz
    (2015-03-28 10:24)
    PO ma się niezle po tylu latach rządzenia
  • ~Awas
    (2015-03-25 16:19)
    Podpisy zebrane. 1 milion 600 tysięcy Polaków popiera kandydaturę Andrzeja Dudy.
    Komitet wyborczy PiS składa w Państwowej Komisji Wyborczej 1 milion 600 tysięcy podpisów z poparciem Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta. Dziś karty z podpisami zostaną złożone w PKW. Jak powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński podpisów jest więcej. Choć wymagana liczba wynosi sto tysięcy, to komitety poszczególnych kandydatów starają się zebrać ich jak najwięcej, bo ogłoszenie liczby zgromadzonych podpisów jest ważnym elementem kampanii wyborczej.
    W zeszłym tygodniu komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego złożył w PKW 250 tys. podpisów z poparciem dla kandydatury ubiegającego się o reelekcję prezydenta.
    Z dostępnych informacji wynika że najwięcej podpisów Andrzej Duda uzyskał w województwie śląskim - 177 tysięcy podpisów. W województwie świętokrzyskim kandydaturę Dudy poparły 103,750 osoby.
  • ~MM
    (2013-09-01 20:20)
    OK.