Co wiesz o Prawie i Sprawiedliwości?

PiS to ugrupowanie kojarzone jest niezmiennie z jego twórcą i prezesem - Jarosławem Kaczyńskim. Sprawdź, co wiesz o Prawie i Sprawiedliwości.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Agencja Gazeta
  • ~Do głupa poniżej
    (2015-03-23 10:42)
    Popisujesz się tutaj silva jak pacjent z filmu „Lot nad kukułczym gniazdem”. Nauczono cię pisać, ale nie potrafisz myśleć, stąd za wszelką cenę chcesz nam pokazać, że umiesz pisać. Jednakże nie rozumiesz, że tymi twoimi wypocinami ośmieszasz sam siebie. Idź się leszyć świrze !
  • ~yyy
    (2015-03-23 10:48)
    Przełomowy sondaż! PO straciła pozycję lidera. Rośnie przewaga PiS.
    Prawo i Sprawiedliwość liderem najnowszego sondażu partyjnego Millward Brown. Na drugim miejscu Platforma Obywatelska. Z najnowszego sondażu wynika, że na PiS chcę głosować 34 proc. ankietowanych, na PO o dwa punkty procentowe mniej badanych.

    Z przeprowadzonego dla „Faktów” TVN przez Millward Brown badania wynika, że obecnie chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską deklaruje już tylko 32 proc. respondentów. Tymczasem liderem w sondażu zostało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34 proc. ankietowanych.

    Co ciekawe, według preferencji ankietowanych w sejmowych ławach zasiadłaby jeszcze tylko jedna partia – SLD z poparciem 11 proc. respondentów. Pozostałe ugrupowania uzyskały notowania poniżej progu wyborczego.

    Sondaż został zrealizowany 16 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.
  • ~z PO
    (2015-06-28 10:34)
    Szydło ma twarz Jarka K. A tego nie chcemy
  • ~riki
    (2015-03-23 10:45)
    Nasze nauki m.in. na tym Forun nie idą w las !!! Kolejnym, który wreszcie zrozumiał, że PO to oszuści jest Jerzy Skoczylas.

    Jerzy Skoczylas porzucił Platformę Obywatelską.
    Jerzy Skoczylas zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej po tym jak jego partyjni koledzy chcieli go ukarać za wypowiedzi na temat Wandy Nowickiej i Anny Grodzkiej. Kobiety polskie! Przed chwilą widziałem w TVP, jak w Waszym imieniu wypowiadał się jakiś dziwoląg pt. Grodzka i inny potwór pt. Nowacka. Przecież to jest paranoja! Polki moje kochane, zróbcie coś!!! Wy jesteście piękne, cudowne, kochane! Nie pozwólcie! Zaprotestujcie!!! Dlaczego o Was i za Was mówią jakieś monstra i stwory!!! Ludzie, czy to się dzieje naprawdę?" – napisał Skoczylas. Wyznaję tradycyjny system wartości i nijak mi do Holandii, gdzie można ożenić się z chomikiem (...) nie ma dla mnie miejsca w tej organizacji (mowa o PO).
  • ~he he
    (2015-03-25 21:21)
    Tak było świetnie za rządów PISu a Polacy ich olali
  • ~Ina
    (2017-02-16 16:24)
    Ja nie robie tego quizu, po co? Pis mnie tyle obchodzi co zeszloroczna zima! Wiem tylko ze pis w jezyku niemieckim znaczy : szczyna, uryna!
  • ~yyy
    (2015-03-23 15:49)
    Kurski to taki LEJ WODA. Po prostu niewiarygodny
  • ~yyy
    (2015-03-23 19:10)
    Przełomowy sondaż! PO straciła pozycję lidera. Rośnie przewaga PiS.
    Prawo i Sprawiedliwość liderem najnowszego sondażu partyjnego Millward Brown. Na drugim miejscu Platforma Obywatelska. Z najnowszego sondażu wynika, że na PiS chcę głosować 34 proc. ankietowanych, na PO o dwa punkty procentowe mniej badanych.

    Z przeprowadzonego dla „Faktów” TVN przez Millward Brown badania wynika, że obecnie chęć oddania głosu na Platformę Obywatelską deklaruje już tylko 32 proc. respondentów. Tymczasem liderem w sondażu zostało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34 proc. ankietowanych.

    Co ciekawe, według preferencji ankietowanych w sejmowych ławach zasiadłaby jeszcze tylko jedna partia – SLD z poparciem 11 proc. respondentów. Pozostałe ugrupowania uzyskały notowania poniżej progu wyborczego.

    Sondaż został zrealizowany 16 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.
  • ~Kurski
    (2015-03-23 13:57)
    Kurski pyta: Syn Komorowskiego był prokurentem w spółce byłego oficera WSI?
    Czy prawdą jest, że syn pana prezydenta Komorowskiego był prokurentem w jednej ze spółek prowadzonych przez pana Piotra Polaszczyka, byłego oficera WSI – mówił Jacek Kurski. Polityk dodał, że chciałby się dowiedzieć, czy prawdą jest, że pan Polaszczyk bywał w Pałacu Prezydenckim.
    Chciałbym się dowiedzieć, chciałbym, żeby dziennikarze zapytali dzisiaj pana prezydenta Komorowskiego czy prawdą jest, że pan Polaszczyk bywał w Pałacu Prezydenckim ?
    Miało to zabić PIS, a obawiam się że odłamki pójdą na Platformę. I niechże się zacznie tłumaczyć pan prezydent Komorowski z afery SKOK-u Wołomin, jak również SKOK-u Kopernik, doprowadzonego do upadłości przez byłych działaczy Platformy Obywatelskiej, z panem Chaberko na czele – mówił Jacek Kurski.
    http://niepoprawni.pl/sites/default/files/styles/grafika_pe_ny__480w_/public/galerie/9274-Ula%20Ujejska/naszbural.jpg?itok=3btYiv3U
    http://ridelite.pl/demoty/images/150323/690335570.jpg
  • ~Awas
    (2015-03-26 14:56)
    A. Duda: Niech pani premier i pan prezydent zaprzestaną uskuteczniać demagogię.
    Niech pani premier i pan prezydent zaprzestaną uskuteczniać taką demagogię, bo polityka powinna służyć dobru Polaków, budowaniu pozycji Polski, a nie jakimś pseudomodnym uleganiom (...) ze strony państw euro - mówił kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Polityk opowiedział się, za wstrzymanie się Polski przed wejściem do strefy euro do czasu "dopóki Polska nie będzie na poziomie średniego rozwoju krajów zachodniej Europy".
    To bardzo dobrze, że jesteśmy w UE, ale powinniśmy prowadzić swoją politykę. Dosyć polityki płynięcia w głównym nurcie, który oznacza m.in. zgodę na dekarbonizację, która jest katastrofą dla polskiego przemysłu energetycznego - odpowiedział Duda. Zaznaczył, że Polska powinna prowadzić politykę suwerenną i podmiotową, ukierunkowaną na polskie interesy. Jego zdaniem, nie jest w interesie Polaków wchodzenie teraz do strefy euro.
    Wiem o tym, że mamy takie zobowiązania traktatowe, ale wiem, że tam nie jest określona żadna data. Cały czas mówię "nie" dla strefy euro do czasu, dopóki Polska nie będzie na poziomie średniego rozwoju krajów zachodniej Europy, a Polacy nie osiągną ich dochodów. Wówczas możemy rozpatrywać wejście do strefy euro - mówił dziennikarzom kandydat PiS. W jego ocenie zadaniem dla rządzących na najbliższe lata jest naprawa polskiej gospodarki, a nie „mrzonki pseudonowoczesności w postaci euro". Duda podał przykłady m.in. Danii i Szwecji, które są bogate, a nie wprowadziły waluty euro.
    Niech pani premier i pan prezydent zaprzestaną uskuteczniać taką demagogię, bo polityka powinna służyć dobru Polaków, budowaniu pozycji Polski, a nie jakimś pseudomodnym uleganiom (...) ze strony państw euro. Strefa ma dziś problemy i chciałaby (...) obciążyć swoimi problemami innych.