Co wiecie o AIDS?

W Polsce lawinowo wzrasta liczba chorych na AIDS. Eksperci szacują, że już nawet 35 tysięcy Polaków jest zakażonych wirusem HIV, wywołującym tę chorobę. Na świecie są ponad 33 miliony takich przypadków. Pandemia AIDS trwa od lat. Sprawdź, co wiesz o tej groźnej chorobie.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~tes.
    (2012-02-19 15:06)
    Mój syn zmarł na AIDS. W 21 urodziny dla zabawy, lepszego samopoczucia użył jednej strzykawki z narkotykiem razem z kolegami. To był lipiec, w grudniu już było wiadomo, że jest zakażony wirusem HIV. Zmarł mając 25 lat. Bardzo cierpiał, najpierw nerki odmówiły posłuszeństwa, potem płuca, śledziona. Cały czas miał infekcję nosa. Powoli tracił wzrok. Wychudł, wyblakł. Umarł w samotności z dala od najbliższych. Mój pierworodny syn, bardzo zdolny, uwielbiał czytać książki, przystojny, wysoki. Zostały mi tylko zdjęcia, na których jest taki smutny, i grób...
  • ~babariba
    (2012-05-23 04:11)
    ~tes na AIDS po 4 latach ???
  • ~aa
    (2012-08-25 13:35)
    Na aids się obecnie nie umiera chyba ,ze się zbyt póżno wykryje zakażenie hiv. Są już skuteczne leki trzymające wirusa w garści tzw. terapia HAART.
  • ~mitek
    (2012-09-02 18:56)
    to kolejny dowod ze KACZAFI musi przejsc badania psyhiatrycsne
  • ~FA
    (2012-09-03 11:16)
    Kochana TES bardzo Ci współczuje słowa Twoje są ostrzeżeniem. Niech się dobrze zastanwią ci którzy prpoagują narkotyki. Ja się nie znam P. Babariba na czasie i wylęganiu tej choroby, ale najprawdopodobniej tak było silny młody organizm walczył z chorobą Wiem że u nas działają ludzie na rzecz pomocy chorym na AIDS
  • ~weteran domowego przedszkola
    (2012-09-02 12:31)
    mają to "członkowie"palikotczyzny
  • ~vincent rozporkowski
    (2012-09-04 13:24)
    Choroba ,którą można nabyć niekiedy w bardzo przyjemny sposób.
  • ~rocco
    (2012-09-07 23:59)
    Ten test to jakaś farsa. Nie wiem jak ma on się do wiedzy na temat wirusa, o działaniach po ekspozycyjnych czy metodach terapeutycznych. Pisanie takich bzdur o HAART to już śmiech na całej linii. Widać że w gimnazjum uczą ludzie bez podstawowej wiedzy. HIV zabija 100/100, niema wyjątku, HAART i inne terapie przedłużają życie ale nie są w stanie wyleczyć do tego szybkość ewolucji tego wirusa uniemożliwia zastosowanie leków jednego typu. Teraz gada się i pisze wszędzie tylko o raku a on bywa wyleczalny. HIV nie. Co śmieszniejsze w Afryce dalej dmuchają małpy i pojawiają się kolejne "nowatorskie" szczepy.
  • ~Ten Obcy
    (2012-09-06 07:42)
    @mąż puszczalskiej - zarażony
    Wybacz, ale stałem ze znajomymi na pewnym zajeździe dla TIR'ów - faceci czasami nie pozostają dłużni. W 45 minut jedna tirówka "obsłużyła" 3 kierowców...
  • ~Yyyyy