Sprawdź, czy znasz angielskie idiomy!

Niby wszystkie słowa znane, ale sensu nie sposób się doszukać? To pewnie idiom! Sprawdź, jak dobrze znasz angielskie idiomy - zwroty, które ubarwią twoje wypowiedzi i pozwolą oddać to, co czasem wydaje się dla języka nieuchwytne.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~em.
    (2012-04-25 07:32)
    ja rowniez mieszkam w Canadzie b.dlugo ale tych idiomow z zebami nie slyszalam. przypuszczam ze to jednak wyrazenie angielskie.
  • ~greg
    (2012-03-20 16:43)
    11/20 It was hard
  • ~fra
    (2013-04-05 19:03)
    Czy 12/20 to troja z plusem czy z minusem? Jesli ktos sie na tym zna, niech mi odpowie.
  • ~Amato
    (2013-04-13 10:29)
    Ja bym nie zabraniał byłemu "teflonowemu prezydentowi" pokazywania się w mediach w jakomkolwiem stanie by on nie był!. Jest on najlepszą reklamą rzekomych ideałów o które walczył. Ciekaw jestem jakie to były ideały. Facet, który na każdym kroku miał gębę pełną socjalistycznych i socjaldemokratycznych frazesów wraz z Ekscelencją (oficerem politycznym marnego instytutu) Buzkiem Jerzym rozpieprzyli polski system szkolnictwa podstawowego i średniego, system ubezpieczeń społecznych, system opieki zdrowotnej i podział administracyjny kraju. I taki oto gość ma czelność stanąć twarzą w twarz z oszukanym i okradzionym Narodem. Ja bym mu i tę wypasioną emeryturę prezydencką zabrał i do roboty, rowy kopać wraz ze skretyniałem niejakim Siwcem Markiem. Ohyda!
  • ~em.
    (2012-04-25 07:55)
    dostalam 16/20 a mieszkam ho, ho (25). chyba jestem tepa? no moze ten moj stroke ktory mialam 8 lat temu (aneurysm had burst), troche wplynal na moja pamiec (bo short term memory to mam calkowicie uszkodzona).
  • ~kassa
    (2013-04-04 17:01)
    Andrzej -"commom knowledge is a collocation.
    But how did you invent this " you are in error"?
  • ~Takuk
    (2013-04-11 22:58)
    Od kiedy Common knowledge czy For the time being to idiomy? WTF?
  • ~Ża
    (2013-03-25 22:01)
    Panie M, widocznie nie jest pan zbyt oczytany.
    18/20. Ogólnie łatwizna. Wstyd za te dwa błędy. Ja się większości tych idiomów nie wyuczyłam na studiach, znam je z filmów głównie.
  • ~sme
    (2017-04-30 13:08)
    If everyone knows it, its: 1 General knowledge 2 Common knowledge 3 Public knowledge If everybody knows it, it can be both common and public knowledge.
  • ~Manny Quinn
    (2017-05-08 05:00)
    20/20 no problem