Sprawdź, czy znasz angielskie idiomy!

Niby wszystkie słowa znane, ale sensu nie sposób się doszukać? To pewnie idiom! Sprawdź, jak dobrze znasz angielskie idiomy - zwroty, które ubarwią twoje wypowiedzi i pozwolą oddać to, co czasem wydaje się dla języka nieuchwytne.
  • ~fra
    (2013-04-05 19:03)
    Czy 12/20 to troja z plusem czy z minusem? Jesli ktos sie na tym zna, niech mi odpowie.
  • ~Tomek
    (2012-04-04 21:27)
    A ja mieszkam w USA i moge potwierdzic, ze wszystkie te idiomy uzywana sa rowniez w Ameryce. Moj wynik 20/20. Mieszkam tu 29 lat wiec nie ma sie czym chwalic, chcialem jedynie odpowiedziec tym co sie chwala a maja wyniki ponizej 15/20 i krytykuja test.
  • ~andrzejls
    (2013-05-20 15:14)
    Selim,
    To sa idiomy Amerykanskie. Mieszkam w NY od 36 lat.
  • ~Takuk
    (2013-04-11 22:58)
    Od kiedy Common knowledge czy For the time being to idiomy? WTF?
  • ~Amato
    (2013-04-13 10:29)
    Ja bym nie zabraniał byłemu "teflonowemu prezydentowi" pokazywania się w mediach w jakomkolwiem stanie by on nie był!. Jest on najlepszą reklamą rzekomych ideałów o które walczył. Ciekaw jestem jakie to były ideały. Facet, który na każdym kroku miał gębę pełną socjalistycznych i socjaldemokratycznych frazesów wraz z Ekscelencją (oficerem politycznym marnego instytutu) Buzkiem Jerzym rozpieprzyli polski system szkolnictwa podstawowego i średniego, system ubezpieczeń społecznych, system opieki zdrowotnej i podział administracyjny kraju. I taki oto gość ma czelność stanąć twarzą w twarz z oszukanym i okradzionym Narodem. Ja bym mu i tę wypasioną emeryturę prezydencką zabrał i do roboty, rowy kopać wraz ze skretyniałem niejakim Siwcem Markiem. Ohyda!
  • ~kassa
    (2013-04-04 17:01)
    Andrzej -"commom knowledge is a collocation.
    But how did you invent this " you are in error"?
  • ~john
    (2013-04-03 14:43)
    A ja nie znam angielskiego i dostałem 9/20, na chybił-trafił, nawet bez próby czytania.
  • ~Ża
    (2013-03-25 22:01)
    Panie M, widocznie nie jest pan zbyt oczytany.
    18/20. Ogólnie łatwizna. Wstyd za te dwa błędy. Ja się większości tych idiomów nie wyuczyłam na studiach, znam je z filmów głównie.
  • ~mitja
    (2013-02-19 21:05)
    18.i siedzialem 3 lata na zmywaku .jak to szkoła mr.m?
  • ~Ania
    (2012-05-07 23:53)
    M o kant dupy to rozbić to twoje studiowanie. Ja uczyłam się angielskiego tylko w liceum i z ledwością zdałam go na maturze, a ostatni kontakt z obcokrajowcem miałam kilka lat temu, a jednak mam 10/20. Myślisz że to ślepy fart? Może powinnam grać w totka ;)