Sprawdź, czy zdałbyś maturę z matematyki

W 2011 roku matura z matematyki na poziomie podstawowym składała się z 23 zadań testowych i 10 otwartych. Poniżej 23 zadania zamknięte, do których zaproponowano cztery odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. Sprawdź się!
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~Archer
    (2017-04-28 13:41)
    Moj wynik 23/23 (w zadaniu 11 jest chyba blad (?) - odpowiedz podalem intuicyjnie). Jestem juz starym dziadem. Mam 53 lata. Mature z matmy zdawalem w 1983. Byl rachunek rozniczkowy i liczby zespolone. Nasz matematyk z ogolniaka upadlby chyba na serce, gdyby zobaczyl poziom dzisiejszych matur. 50% tych zadan rozwiazalbym po osmiolkasowej, gierkowskiej podstawowce.
  • ~xyz
    (2017-01-18 18:23)
    w zadaniu dotyczącym obliczenia pierwszego wyrazu ciągu gdy podany jest trzeci i czwarty wyraz jest błąd , to chodzi o ciąg geometryczny, a nie jak błędnie podano ciąg arytmetyczny.
  • ~Bonadea
    (2017-04-27 02:59)
    Mam 54 lata, wykształcenie humanistyczne, mój wynik (bez żadnego przygotowania) to 15/23. Trygonometrię i ciągi opuściłam, bo przecież już tego nie pamiętam. To ma być matura? Niewiarygodnie łatwa w porównaniu z tym, co ja zdawałam w 1982 roku.
  • ~Kasia
    (2017-05-08 12:57)
    11/23, co ? Az tyle pozytywnych? Mature zdawalam w1972 roku, z maty nie bylam najlepsza.. Chemie mialam w jednym palcu. W polskim i jezykach obcych bylam dobra. Pracowalam 40 lat w laboratorium , 10 lat w Polsce, 30 lat w Niemczech. Teraz jestem juz na zasluzonej emeryturze, bo sie nacharowalam, wychowalam dzeicko na wartosciowego czlowieka. Teraz chodze na zumbe, podrozuje i ucze sie jezykach obcych. Dziwie sie tylko ze mialam 11 pozytywnych odpowiedzi, niesamowite.
  • ~Nevia
    (2012-05-07 23:34)
    w 3 pytaniu nie widać wyrażenia ...
  • ~xxxxxx
    (2014-04-07 00:50)
    3 pytanieee
  • ~Sola
    (2017-05-04 22:31)
    22/23, w jednym zadaniu błąd w treści. Niedługo zejdę z tego świata, a zrobiłem maturę z marszu.
  • ~Nevia
    (2012-05-07 23:46)
    Strasznie nie wyraźne rysunki w 9 zadaniu
  • ~jfk