Co można, a za co są punkty i mandat? Sprawdź, co wiesz o jeździe po mieście!

Miejskie ulice są coraz bardziej zapchane, a przepisy drogowe nie dla wszystkich są chlebem powszednim. Sprawdź, czy wiesz, jak uniknąć mandatu, jeżdżąc po mieście.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~kazimierz
    (2012-10-22 09:45)
    "Z jaką prędkością można poruszać się po mieście w godzinach od 5 do 23?"
    Zaznaczyłem 40 i 50, czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego "40" zostało uznane za błędną odpowiedź przy tak postawionym pytaniu?
    O ile dobrze wiem ograniczenie prędkości nie oznacza "możesz jechać tylko z tą prędkością"...
  • ~bożenka606
    (2013-03-14 23:50)
    a ja mam 15/15 więc jednak nie dali mi prawka za ładne oczy heheh:)
  • ~Tadeusz L.
    (2014-04-06 17:29)
    Panie" kierowca" - pojazd albo jest uprzywilejowany, albo nie. Nie ma pojęcia w " akcji ".
  • ~Tadeusz L.
    (2014-04-06 17:22)
    Bardzo przydatne. Trochę mało dbałości o precyzję języka , oraz stronę merytoryczną. Trudno winić za to redakcję. Takie mamy testy dla kandydatów na kierowców i takie prawo. Inicjatywę POPIERAM
  • ~ali baba m g
    (2014-04-08 00:51)
    takie przypomnienia powinni sobie robic wszyscy kierowcy [niedzielni] i nie tylko
  • ~'furman'
    (2013-12-05 13:22)
    Dotyczy pytania Nr.2 - skręt w prawo na zielonej strzałce.. Przecież muszę najpierw przepuścić pieszych, bo mają zielone światło. Więc 1 i 3 odpowiedz jest poprawna, a zakwestionowano mi 3.
  • ~Trimek
    (2013-11-22 17:07)
    Pytania nieprecyzyjne np. tramwaj na rondzie, jak wjeżdża to nie ma pierwszeństwa :-). Kiedyś pytania były trudniejsze na kartę rowerową
  • ~ciach
    (2013-09-23 10:55)
    Gratulujemy. Zdobyto 15 punktów na 15 możliwych. Spróbuj jeszcze raz. - Jaja sobie robią?
  • ~dink.
    (2013-09-02 10:15)
    kretyn układał pytania, albo - odpowiedzi.
    "Z jaką prędkością można poruszać się po mieście w godzinach od 5 do 23?"
    40/50/60?
    Można 50. Ale nikt mi nie zabroni poruszać się z prędkością 40 km. Zabrakło kluczowego słowa "maksymalną".
  • ~df
    (2013-06-18 19:57)
    Szkoda zdrowia i pieniędzy