Co można, a za co są punkty i mandat? Sprawdź, co wiesz o jeździe po mieście!

Miejskie ulice są coraz bardziej zapchane, a przepisy drogowe nie dla wszystkich są chlebem powszednim. Sprawdź, czy wiesz, jak uniknąć mandatu, jeżdżąc po mieście.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~dink.
    (2013-09-02 10:15)
    kretyn układał pytania, albo - odpowiedzi.
    "Z jaką prędkością można poruszać się po mieście w godzinach od 5 do 23?"
    40/50/60?
    Można 50. Ale nikt mi nie zabroni poruszać się z prędkością 40 km. Zabrakło kluczowego słowa "maksymalną".
  • ~ewan
    (2013-03-14 08:02)
    Jazda po mieście w tym kraju jest zbyt droga a zarobki za niskie.
  • ~Tadeusz L.
    (2014-04-06 17:29)
    Panie" kierowca" - pojazd albo jest uprzywilejowany, albo nie. Nie ma pojęcia w " akcji ".
  • ~ali baba m g
    (2014-04-08 00:51)
    takie przypomnienia powinni sobie robic wszyscy kierowcy [niedzielni] i nie tylko
  • ~bożenka606
    (2013-03-14 23:50)
    a ja mam 15/15 więc jednak nie dali mi prawka za ładne oczy heheh:)
  • ~gemini
    (2014-06-14 00:01)
    Ale od takiego testu powinniśmy wymagać, by pytanie były prawidłowo i jednoznacznie sformułowane, np. 15.
  • ~Trimek
    (2013-11-22 17:07)
    Pytania nieprecyzyjne np. tramwaj na rondzie, jak wjeżdża to nie ma pierwszeństwa :-). Kiedyś pytania były trudniejsze na kartę rowerową
  • ~azx warszawa
    (2013-01-19 16:35)
    Tylu ilu jest kierowcow, tyle mamy dokladnie interpretacji przepisow o ruchu kolowym na drogach.--- ale przy egzaminie wszyscy ucza sie na " blache" no i zdaja .A po otrzymaniu kartoniku uwazaja ze teraz to nam pokaza jak sie jezdzi.
    .Mili, uprzejmi, usmiechnieci kierowcy obojga plci -,nie warczmy na siebie i nie wulgaryzujmy. Wcale nie chwale sie ze jestem kierowca od 1970 i nie powiem o sobie nigdy ze ja to jestem och, ach i wogole, przez te lata nie bylo lekko,- ale wiem, ze niektorych nie na ponowny egzamin-- tylko- po prostu ODCHAMIC.
  • ~Tadeusz L.
    (2014-04-06 17:22)
    Bardzo przydatne. Trochę mało dbałości o precyzję języka , oraz stronę merytoryczną. Trudno winić za to redakcję. Takie mamy testy dla kandydatów na kierowców i takie prawo. Inicjatywę POPIERAM
  • ~^^ kama ;*