Supermarket kusi... Czy wiesz, jak nie wydać zbyt wiele na zakupy?

Supermarkety są obecne w naszej rzeczywistości stosunkowo niedługo. I choć wielu z nas nauczyło się "obchodzić" ze stosowanymi przz handlowców sztuczkami, wciąż często zdarza nam się wydać więcej niż planowaliśmy. Sprawdź, czy umiesz robić zakupy świadomie!
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~zxc
    (2012-11-28 22:24)
    Z 2 i 5 nie zgodzę się. Dodałbym 4 ale większość rodziców rozpieszcza dzieci, a nie wychowuje i uczy rozsądnych zakupów.
  • ~danek
    (2012-12-01 10:47)
    warto mieć listę i się jej trzymać. mamy słabość do dzieci i na pewno kupilibyśmy dla nich więcej niż zaplanowaliśmy. ja nie mam odwagi targować się.
  • ~ja
    (2012-12-01 16:40)
    Zawsze płacę kartą w markecie, ponieważ boję się, że mnie okradną złodzieje krążący po dużych sklepach.
  • ~yustinella
    (2012-12-02 21:04)
    wieczorem w środku tygodnia sklepy sa puste??? chyba w Pierdziszewie Dolnym i w Cipkowie.
  • ~eh
    (2012-12-02 21:11)
    można wiedzieć czyli znać teorie, wszystkie chwyty marketingowe itp. lecz w praktyce to już gorzej... tak z zakupami jak i ze wszystkim. co to za życie w kraju gdzie tylko oszczędzać sugerują. należałoby szukać rady pt. CO ZROBIĆ ŻEBY NIE MUSIEĆ OSZCZĘDZAĆ I TYM SAMYM WEGETOWAĆ. tez teorie każdy zna,a w praktyce d.u.p.a.
  • ~Robnad
    (2012-12-07 19:39)
    Wczoraj zjedli my ze szfagrem kielbase i kaszanke z Lidla, popili 0.7 a rano na kiblu myslalem ze mi doope rozerwie...trotyl???
  • ~aeb
    (2012-12-09 07:14)
    wszystko kosztuje jeszcze tylko ozonowego powietrza nie opodatkowali;;to co zjesz i wypijesz to twoje tez z podatkiem;jeszcze od zarobkow masz rozliczenie roczne.a jakby tego bylo malo jak masz wiecej niz inni skarbowka do dudy sie ********************** nic nie miec byle miec co dzieciom do gara wlozyc,nago nie chodzic i miec dach nad giowa.oto cala demokracia dzieki uni europejskiej.grecji umozyli dlugi a tobie z dupy wytzrepia strugi bo dotacje ci obcieli.niech pani kanclesz z niemiec sama im te dlogi splaci a nie na czyims karku sie chce bogacic;wielkie mi porozumienie europejskie mysmy na gieldzie swiatowej nie grali i to nie my polacy podatnikow pieniadze ************ t p;
  • ~aeb
    (2012-12-09 07:25)
    kuoujesz mieso w lidiu bo nie masz pojecia ile do niego wody i chemi dodali; a morze te mieso z chin pochodzi to nic dziwnego ze szkodzi.juz nikt nie pamieta jak chincycy w portowych miastach koty i psy wytrzepali ponad nascie lub dziescia lat temu;
  • ~wieloszczet
    (2013-05-02 12:08)
    Zamawiam przez internet, przywożą do domu, płacę kartą. Może drożej, ale wygoda dla mnie przymusem jest. Mam szczęście, do tej pory nie było działań, które by mnie jakoś odepchnęły, dały do myślenia, wyciągały kasiorkę. Jest dobrze.
  • ~kr2
    (2013-05-25 11:37)
    ja płace3 kartą