Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy! [13 PRZYKŁADOWYCH PYTAŃ]

Testy egzaminacyjne na prawo jazdy to pierwszy etap do uzyskania upragnionego dokumentu. Baza pytań jest ogromna, a przekrój ogromny. Oto drobna próbka tego, co może pojawić się na egzaminie. A przy okazji powtórka i chwila prawdy dla doświadczonych kierowców. Sprawdź się!
  • ~Alex44PL
    (2017-02-11 19:02)
    zgadzam się z ~kierowca Mam nieodparte wrażenie, że autor tego quizu nie zdałby testu na prawo jazdy... :-) Gorzej, że niektórzy mogą się w przyszłości zasugerować tymi BŁĘDNYMI odpowiedziami...
  • ~kristopfer
    (2017-02-12 12:00)
    zawsze należy uzywac kierunkowskazow i nie uzywac tel.komorkowych to będzie wszystko przejzyste i proste...
  • ~kierowca
    (2017-02-10 17:33)
    Pytania 2 i 5: jaki jest sens sygnalizować zmianę kierunku ruchu jeśli nie zmieniam pasa ruchu? W pyt. 2 jest NAKAZ jazdy w prawo, więc nie mogę pojechać w lewo, w pyt. 5 nie zmieniam pasa ruchu - nadal jadę drogą z pierwszeństwem.
  • ~siesiek
    (2017-02-14 13:45)
    za kółkiem 50 lat jestem [hura zdałem celująco 13\13]
  • ~michał
    (2017-02-20 18:11)
    ad. pytania nr 2 testu .Do poprzednich dwóch moich wpisów dorzucę jeszcze ,że kierunek jazdy nie jest tym samym co kierunek w ujęciu geograficznym i nie wyznacza go położenie słońca czy gwiazd tylko znaki drogowe pionowe i poziome i tylko w wypadku ,kiedy chcemy go zmienić należy włączyć ZAWCZASU odpowiedni kierunkowskaz. Prawidłowa odp. NIE. AMEN
  • ~Re ~Bart
    (2017-02-12 06:55)
    @ " ...pokazujesz kierowcy, który chce jechać w prawo z lewego pasa..." ------------------ W każdym normalnym kraju takiemu kierowcy, który chce jechać w prawo z lewego pasa, już na egzaminie na prawo jazdy pokazano by drzwi! Dlatego przychylam się niekiedy do opinii Tuska, że "polskość to nienormalność"!
  • ~michał
    (2017-02-20 12:19)
    W pytaniu 2 prawidłową odpowiedzią powinna być odp.NIE ,ponieważ jest nakaz jazdy w prawo i kierujący nie ma innej możliwości więc nie zaskoczy pozostałych uczestników ruchu tym manewrem.Autora tego testu odsyłam do literatury fachowej np.autorstwa prof. Ryszarda A.Stefańskiego .W prace naukowe tego naukowca powinni obowiązkowo zaglądać także mądrale z WORDów.Jeden taki kiedyś powiedział mi,że kierunkowskazy lepiej dawać więcej niż mniej.Pełen profesjonalizm ,co nie?
  • ~michał
    (2017-02-20 12:38)
    Do mojego poprzedniego wpisu dodam jeszcze,że przykładowo przed wjazdem np. na rondo również ustawiony jest znak z tej samej grupy czyli nakaz jazdy w określonym kierunku i jakoś nikt nie włącza kierunkowskazu prawego przed wjechaniem na rondo ,a wszyscy wjeżdżając na rondo skręcają w prawo, a nie w lewo.
  • ~JAGODA
    (2017-02-17 16:44)
    "Gościu" ! Piszesz, że kobietom nie powinno się dawać praw jazdy!?? A ja ci mówię, że piszesz bzdury!" ..... Byle co jesz, byle co gadasz"! Równie dobrze mogę napisać, że mężczyznom nie powinno się dawać praw Jazdy!!! A w jakim ty kraju żyjesz,co?? Jest równouprawnienie, czy nie??! ! Znasz chociaż trochę prawa człowieka w Konstytucji!? A tak nawiasem mówiąc, według statystyk, to właśnie Kobiety powodują mniej wypadków drogowych! I co ty na to , cwaniaczku?! Mam prawko już 21 lat, wypadku nie spowodowałam!
  • ~Roberto
    (2017-02-12 01:46)
    13/13. Jak się patrzy na ludzi którzy jezdza to mam wrażenie że nie mają pojęcia o przepisach panujących na drogach.