Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy! [13 PRZYKŁADOWYCH PYTAŃ]

wróć do quizu
  • ~kristopfer
    (2017-02-12 12:00)
    zawsze należy uzywac kierunkowskazow i nie uzywac tel.komorkowych to będzie wszystko przejzyste i proste...
  • ~Alex44PL
    (2017-02-11 19:02)
    zgadzam się z ~kierowca Mam nieodparte wrażenie, że autor tego quizu nie zdałby testu na prawo jazdy... :-) Gorzej, że niektórzy mogą się w przyszłości zasugerować tymi BŁĘDNYMI odpowiedziami...
  • ~kierowca
    (2017-02-10 17:33)
    Pytania 2 i 5: jaki jest sens sygnalizować zmianę kierunku ruchu jeśli nie zmieniam pasa ruchu? W pyt. 2 jest NAKAZ jazdy w prawo, więc nie mogę pojechać w lewo, w pyt. 5 nie zmieniam pasa ruchu - nadal jadę drogą z pierwszeństwem.
  • ~siesiek
    (2017-02-14 13:45)
    za kółkiem 50 lat jestem [hura zdałem celująco 13\13]
  • ~michał
    (2017-02-20 12:19)
    W pytaniu 2 prawidłową odpowiedzią powinna być odp.NIE ,ponieważ jest nakaz jazdy w prawo i kierujący nie ma innej możliwości więc nie zaskoczy pozostałych uczestników ruchu tym manewrem.Autora tego testu odsyłam do literatury fachowej np.autorstwa prof. Ryszarda A.Stefańskiego .W prace naukowe tego naukowca powinni obowiązkowo zaglądać także mądrale z WORDów.Jeden taki kiedyś powiedział mi,że kierunkowskazy lepiej dawać więcej niż mniej.Pełen profesjonalizm ,co nie?
  • ~michał
    (2017-02-20 18:11)
    ad. pytania nr 2 testu .Do poprzednich dwóch moich wpisów dorzucę jeszcze ,że kierunek jazdy nie jest tym samym co kierunek w ujęciu geograficznym i nie wyznacza go położenie słońca czy gwiazd tylko znaki drogowe pionowe i poziome i tylko w wypadku ,kiedy chcemy go zmienić należy włączyć ZAWCZASU odpowiedni kierunkowskaz. Prawidłowa odp. NIE. AMEN
  • ~Re ~Bart
    (2017-02-12 06:55)
    @ " ...pokazujesz kierowcy, który chce jechać w prawo z lewego pasa..." ------------------ W każdym normalnym kraju takiemu kierowcy, który chce jechać w prawo z lewego pasa, już na egzaminie na prawo jazdy pokazano by drzwi! Dlatego przychylam się niekiedy do opinii Tuska, że "polskość to nienormalność"!
  • ~michał
    (2017-02-20 12:38)
    Do mojego poprzedniego wpisu dodam jeszcze,że przykładowo przed wjazdem np. na rondo również ustawiony jest znak z tej samej grupy czyli nakaz jazdy w określonym kierunku i jakoś nikt nie włącza kierunkowskazu prawego przed wjechaniem na rondo ,a wszyscy wjeżdżając na rondo skręcają w prawo, a nie w lewo.
  • ~JAGODA
    (2017-02-17 16:44)
    "Gościu" ! Piszesz, że kobietom nie powinno się dawać praw jazdy!?? A ja ci mówię, że piszesz bzdury!" ..... Byle co jesz, byle co gadasz"! Równie dobrze mogę napisać, że mężczyznom nie powinno się dawać praw Jazdy!!! A w jakim ty kraju żyjesz,co?? Jest równouprawnienie, czy nie??! ! Znasz chociaż trochę prawa człowieka w Konstytucji!? A tak nawiasem mówiąc, według statystyk, to właśnie Kobiety powodują mniej wypadków drogowych! I co ty na to , cwaniaczku?! Mam prawko już 21 lat, wypadku nie spowodowałam!
  • ~Roberto
    (2017-02-12 01:46)
    13/13. Jak się patrzy na ludzi którzy jezdza to mam wrażenie że nie mają pojęcia o przepisach panujących na drogach.
  • ~"Swiatowid"
    (2017-02-12 05:40)
    Co za " lunatyk" wprowadzil do sprawdzianu (testu) w odpowiedziach "tak" i "nie " trzy kolory : zielony, czerwony i czarny , bez udzielenia wyjasnienia ich znaczenia. Ktory kolor odpowiada "tak" a ktory "nie" przy tych trzech kolorach ? A co ten czarny znaczy "albo" "moze" Czy tak "genialnie" jest zredagowany podrecznik do nauki prawa jazdy ? Rezultaty widac na drogach ! Liczba karamboli nie maleje.
  • ~Gość
    (2017-02-12 02:50)
    Pojęcie mają na egzaminie a potem wolna amerykanka i nerwy za kółkiem, kobietom nie powinno się dawać prawa jazdy
  • ~Robbert
    (2017-02-17 11:04)
    Cóż, tych, który się kłócą z autorem testu, zapraszam na dokształcanie. Ja miałem 13/13. Ale właśnie wiele jest tu takich przykładów, kiedy dużo kierowców popełnia błędy. Szczególnie pyt 5!!! Komentatorze ~Kierowco oraz Alex44PL - DOUCZCIE SIĘ!!!
  • ~Nel
    (2017-02-13 23:36)
    Pytania sa wyjatkowo latwe.
  • ~Nick
    (2017-02-15 10:19)
    Nawet nie probuje tego testu zrobic, bo na pewno bym nie zdal. A mam przejechane wiecej niz 2 miliony kilometrow z jedna tylko, przeze mnie zawiniona stluczka. :-)
  • ~pg52
    (2017-02-11 20:02)
    Co prawda jestem świeżym młodzikiem jeżeli chodzi o prawo jazdy lecz przeglądając kodeks pojawiają się takie zagadnienia. Nawet na egzaminie teoretycznym pojawiły się owe feralne pytania 2. I 5. a udzielilem takich odpowiedzi jak tu a wynik 74/74. Może i jest to niekiedy nielogiczne ale w świetle prawa poprawne
  • ~Bart
    (2017-02-15 12:30)
    Dla wszystkich pseudo kierowców twierdzących, że w pytaniach 2 i 5 nie trzeba wrzucać kierunkowskazów: Proszę sobie wpisać w google: KIERUNKOWSKAZY NA PIERWSZEŃSTWIE ŁAMANYM Czytamy: Art. 22. 5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru. Powyższy przepis dotyczy również skrzyżowań, gdzie rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem jest określony tablicą T-6 i nie przebiega na wprost. W takich sytuacjach następuje zmiana kierunku ruchu, a zatem dokonywana jest czynność określona w przepisie ustawy. Oznacza to, że użycie kierunkowskazu jest obowiązkowe. Nie ma tutaj znaczenia, czy zmiana kierunku ruchu następuje zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem, czy też nie. Podobnie, jak na zwykłych skrzyżowaniach, gdzie nie występuje pierwszeństwo łamane, nie sygnalizuje się również jazdy na wprost.
  • ~babcia
    (2017-02-26 21:30)
    -mam WYNIK 13 -13 TO SA PYTANIA DLA KIEROWCOW PRAKTYKOW LATWE.JEZDZE 40 LAT ,,,,,,,,,,,jako kobieta myslaca .....pozdrawiam
  • ~guard
    (2017-02-13 09:50)
    Ten test to nowi klienci wydawcy jakos trzeba zarabiac.
  • ~JarekINJ
    (2017-02-10 22:17)
    Bo jest "lub"

Może zainteresować Cię też: