• Abp Zygmunt Zimowski
  W wieku 67 lat zmarł Abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia – podało Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Arcybiskup zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.
 • Arcybiskup Stanisław Gądecki (źródło: By Paterm (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)
  Kościół katolicki w Polsce po raz dziewiętnasty obchodzi Dzień Judaizmu. W ramach świętowania oprócz wspólnych modlitw katolików i Żydów, wydarzeń kulturalnych, przewidziano także możliwość zwiedzania synagog.
 • Abp Józef Michalik, fot. Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl. Licencja CC BY-SA 3.0
  Arcybiskup Józef Michalik zapowiada, że nie odwoła swoich słów o feministkach. W homilii wygłoszonej w październiku 2013 roku podczas mszy z okazji 90. urodzin kard. Henryka Gulbinowicza duchowny powiedział, że pedofilii są winne feministki i brak miłości rozwodzących się rodziców.
 • Arcybiskup Stanisław Gądecki (źródło: By Paterm (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)
  Złudzeniem jest pogląd, że dzięki ustępstwom da się przyciągnąć ludzi do Kościoła - twierdzi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" abp. Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski był jednym z najgłośniejszych krytyków "rewolucyjnego otwarcia" Kościoła wobec gejów i rozwiedzionych w czasie ostatniego synodu w Watykanie.
 • Abp. Sławoj Leszek Głódź
  Metropolita Gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź walczy z ciężką chorobą. Wydał oświadczenie, w którym prosi o modlitwę.
 • Ks. Krzysztof Kozera
  Nowy proboszcz w Jasienicy zaprasza zwolenników księdza Lemańskiego do parafii. Kapłan razem za arcybiskupem Henrykiem Hoserem po ponad 100 dniach od zamknięcia otworzył drzwi tamtejszego kościoła. Przyszedłem dla wszystkich - mówi ksiądz Krzysztof Kozera. Kapłan przyznaje, że bardzo chętnie przyszedł do Jasienicy.
 • Ksiądz Wojciech Lemański
  Zamierzam ten rok poświęcić studiom o judaizmie, Holokauście i perspektywach dialogu chrześcijańsko-żydowskiego w polskich realiach - pisze ks. Wojciech Lemański w ujawnionym przez media liście do abpa Henryka Hosera. Lemański poprosił, z uwagi na stan swojego zdrowia, o urlop kapłański.
 • Ks. Wojciech Lemański
  "Brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych" - tak Kongregacja ds. Duchowieństwa Stolicy Apostolskiej motywuje swoją decyzję o odrzuceniu wniosku ks. Wojciecha Lemańskiego, w którym nie zgadza się on z usunięciem go z funkcji proboszcza w Jasienicy.
 • "Ja z arcybiskupem nie biesiadowałam" - odpowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o zarzuty na temat wystawnego życia arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Sugeruje, by w tej sprawie zapytać Aleksandra Kwaśniewskiego, który "z nim często latał".
 • Arcybiskup Andrzej Dzięga
  Katolik nie może popierać procedur in vitro - podkreślił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga w liście do wiernych archidiecezji. List to reakcja na projekt szczecińskich radnych PO w sprawie dofinansowania metody zapłodnienia in vitro z budżetu miasta.