• Relaks
  Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wielu chorób skracających życie, w tym chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy – podkreślali eksperci na konferencji prasowej w Warszawie. Tymczasem wciąż ponad połowa Polaków nie ćwiczy wcale – alarmowali.
 • Trenig w domu
  O której porze dnia trening jest bardziej opłacalny? Zarówno poranne, jak i wieczorne ćwiczenia, mają swoje zalety. Pamiętaj, że ważniejsze od pory naszego wysiłku, są sumienność, regularność i dokładność.
 • Spacer
  Od lat wiadomo, że mała aktywność fizyczna sprzyja demencji. Natomiast najnowsze badania dowiodły, że osoby ruchliwe mogą nie tylko powstrzymać rozwój otępienia ale i cofnąć jego skutki.
 • Rosyjski myśliwiec Su-30
  W ubiegłym tygodniu NATO-wskie myśliwce uczestniczące w misji Baltic Air Policing, m.in. polskie F-16, przechwyciły sześć rosyjskich maszyn wojskowych – informuje w poniedziałek litewski resort ochrony kraju.
 • Kobieta przyjmująca witaminy
  Prowadząc aktywny tryb życia, warto pamiętać o wsparciu naszego organizmu odpowiednią suplementacją. Absolutną podstawą, zarówno dla sportowców-amatorów, jak i osób trenujących nieco rzadziej, są witaminy.
 • Zora Koroliow i Dominika Gwit w programie "Taniec z gwiazdami" w telewizji Polsat
  Nie jest powiedziane, że jak ktoś jest otyły, to żyje niezdrowo - przyznaje w przeddzień Europejskiego Dnia Walki z Otyłością aktorka Dominika Gwit, która od lat zmaga się z nadwagą. Dodaje, że pomimo dodatkowych kilogramów czuje się dobrze sama ze sobą.
 • Kobieta na rowerze trzyma kubek z kawą
  – Spożywana w umiarkowanych ilościach kofeina usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, zwiększa wydolność organizmu i wyostrza uwagę – wylicza zalety picia kawy dla kolarzy i rowerzystów dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, ekspertka Merida Polska. Jakie są bezpieczne dawki kofeiny, jakiej kawy unikać i na co jeszcze powinni zwracać uwagę dwukołowi kawosze?
 • Mężczyzna biega z psem
  Bieganie na czworaka, aportowanie i przeciąganie liny. Te i inne zadania składają się na trening o nazwie "Ćwicz, jakbyś był psem". Na pomysł przeprowadzenia tego typu aktywności fizycznej wpadł jeden z trenerów z Londynu, który w ten sposób chciał zachęcić do sportu miłośników czworonogów.
 • Mężczyzna biegnie
  "Zimowe przygotowania to podstawa piramidy sukcesu. Im więcej zaangażowania i potu w trakcie treningów, tym lepsze wyniki. Nie ma złej pogody, to tylko wymówka dla słabeuszy" – powiedział Marcin Świerc, 14–krotny mistrz Polski w biegach górskich.
 • Trening w domu
  - To jest dla osób, które nic nie robią i nie wiedzą jak zacząć - powiedział w "Dzień Dobry TVN" o piramidzie aktywności fizycznej trener personalny Tomasz Choiński. Jaką rolę w aktywności fizycznej odgrywa prawidłowa dieta? Wyjaśniła to dietetyczka Justyna Mizera. Jakie ćwiczenia warto wykonywać codziennie?