• Para starszych ludzi w łóżku
  Czy seks po 60. lub 70. roku życia istnieje? Być może niektórzy z nas zadają sobie takie pytania, myśląc o swojej przyszłości. Okazuje się, że osoby starsze mogą i chcą prowadzić aktywne życie seksualne. Kontakt intymny nie tylko dostarcza im przyjemności, ale też wpływa bardzo dobrze na ich zdrowie.
 • Krągłe ślicznotki
  W jaki sposób rozpoznać, która z pań ma wszelkie cechy dobrej kochanki? Według naukowców z Uniwersytetu w Leeds, wiele o aktywność seksualnej kobiety można wyczytać z wyglądu jej ciała, a dokładnie z jednej konkretnej części... Zobacz galerię!
 • Para w łóżku
  Jest kolejny powód na to, by być aktywnym seksualnie jak najdłużej. Tym razem dowiedli tego brytyjscy i holenderscy naukowcy.
 • Można czerpać radość z seksu do późnej starości
  To mit, że seks jest domeną ludzi młodych, ewentualnie w średnim wieku. Takiej teorii przeczą wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Pittsburgh.
 • Seks poprawia pamięć?
  To nie jest żart! Naukowcy wykazali, że uprawianie seksu dobrze wpływa na pracę mózgu i poprawia pamięć.
 • Podczas wakacji mamy większy apetyt na seks
  Wakacje to czas odpoczynku i regeneracji sił. Kiedy nasza skóra jest muśnięta słońcem, a włosy potargane nadmorskim wiatrem - to właśnie wtedy jesteśmy bardziej skłonni do nawiązywania nowych znajomości – również tych na gruncie erotycznym. Portal C-Date.pl sprawdził, jak kochają się Polacy na wakacjach.
 • Wegetarianie są lepsi w łóżku?
  Wegetarianie mają bardziej udane życie seksualne niż mięsożercy - dowodzą naukowcy. Zdradzają sekret diety, która poprawia doznania w łóżku.
 • Zabieg obrzezania jako profilaktyka nowotworu prostaty?
  Zabieg usunięcia napletka może uratować życie wielu panom – dowodzą uczeni. Okazuje się, że obrzezanie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźny nowotwór.
 • Migrena odbiera kobietom ochotę na seks
  To wcale nie musi być wymówka. Ból głowy, który przekreślił niejedną szansę na seks, może mieć wpływ na życie intymne osoby cierpiącej. Jakie jest więc życie seksualne kobiet z migreną? Sprawdzili naukowcy.
 • Dziewica?
  Wprawdzie minęły już czasy, gdy mężczyzna szukał dziewiczej, „nietkniętej” wybranki, jednak nowe dane na temat inicjacji i aktywności seksualnej młodych ludzi wciąż mogą być szokiem. Co czwarta kobieta swój „pierwszy raz” miała za sobą przed ukończeniem 16 roku życia. Co ósma, do momentu ukończenia 24 roku życia, miała „na koncie” seks z co najmniej dziesięcioma różnymi partnerami. Gdzie się podziały tamte dziewice?