• Diabelski młyn w Dubaju
  Dubaj do niedawna był pustynią, także Szanghaj czy Bangkok są klasycznymi przykładami miast, które w krótkim czasie z wiosek przeistoczyły się w metropolie. Malediwy czy Wyspy Kanaryjskie do niedawna były nieznanymi rajami dla wybranych, a obecnie są jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Przez 20 ostatnich lat wiele miejsc uległo też w wyniku konfliktów, wojen oraz kataklizmów przyrody. Obok nich są zaś takie, w których czas się niemal zatrzymał…
 • Amazońska trująca żaba (Ameerega hahneli)
  Uczciwy lekarz posługuje się twardymi danymi naukowymi, a nie mitami i szaleństwem - oświadczył wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, komentując pismo samorządu lekarskiego dotyczące braku dowodów o skuteczności stosowania produktów homeopatycznych.
 • Zabójcza pewność
  "Amazonia" w reżyserii Bodo Koxa oraz "Zabójcza pewność" w reżyserii Mariusza Malca to dwie premierowe propozycje Teatru Telewizji TVP1 na najbliższe poniedziałkowe wieczory.
 • Ekwadorski sąd nie miał litości dla amerykańskiego koncernu naftowego Chevron. Przyznał rację Indianom, którzy oskarżali firmę o skażenie środowiska i nakazał wypłacenie 8,5 miliarda dolarów.
 • W Amazonii naukowcy odkryli nieznane plemię
  W Amazonii natrafiono na plemię indiańskie, które nie miało kontaktu ze współczesną cywilizacją. Zdaniem uczonych w deszczowych lasach ukrywa się jeszcze więcej takich szczepów.
 • Sensacyjne zdjęcia! Oto plemię, które nie zna nic oprócz puszczy
  Ich głowy z przodu są wygolone, ciała mężczyzn pomalowane są na czerwono. Wszyscy, nawet dzieci, są uzbrojeni w maczety i kopie. Wokół ich domostw rosną ogrody pełne drzew owocowych. W Brazylii udało się sfotografować plemię, które żyje w Puszczy Amazońskiej bez jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym.