• Corsair Vengeance RGB
  W dobie, gdy wszystkie podzespoły dostają podświetlenie LED, nie mogło w tym gro zabraknąć pamięci. Corsair przygotował specjalny zestaw szybkiej pamięci, które wyposażono w LED RGB
 • Total War: Warhammer 2 mapa kampanijna
  Po serii średnio udanych gier strategicznych z serii Total War, jak Rome 2 czy Empire, ekipa Creative Assembly odpokutowała swoje winy pierwszą częścią gry, dziejącej się w uniwersum Warhammera. Teraz światło dzienne ujrzała druga część tej strategii. I jest fantastyczna.
 • AMD Ryzen
  AMD idzie za ciosem. Po świetnym Ryzenie wychodzi seria procesorów, skierowanych do biznesu. Samych układów w sklepach jednak się nie dostanie - można jedynie kupić gotowe systemy.
 • Siedziba AMD w Kalifornii
  Dane z rynku kart graficznych pokazują, że AMD dzięki architekturze Polaris odzyskuje odziały w rynku. A to nie koniec ofensywy firmy - na rynku wkrótce pojawi się nowy procesor - Zen, a także kolejne układy graficzne. Co jeszcze planuje koncern? O tym na targach IFA rozmawialiśmy z szefem marketingu, Johnem Taylorem i Sasą Marinkovicem odpowiedzialnym za marketing systemów VR.
 • Zdrowe tłuszcze
  Dietetycy zalecają spożywanie ryb i owoców morza przynajmniej 2 razy w tygodniu. Ale co jest ich fenomenem? Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), a w szczególności Omega-3. Dieta korzystnie wpływa nie tylko na mózg, wzrok i serce, ale również poprawia płodność, działa odmładzająco oraz przeciwdepresyjnie. Zobacz, jak ryby i owoce morza wpływają na nasze zdrowie.
 • Badanie u okulisty
  Od pół roku do 6 lat trzeba czekać na leczenie AMD, czyli zwyrodnienia plamki związane z wiekiem. Ta choroba siatkówki oka jest główną przyczyną ślepoty u osób po 50. roku życia. W Polskim Związku Niewidomych zaprezentowano wyniki raportu dotyczącego dostępu do programu lekowego.
 • Okulary
  Łatwiejsze leczenie zwyrodnienia plamki, czyli choroby AMD. W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie ruszył program lekowy, dzięki któremu będzie można pomóc tysiącom pacjentów cierpiących w Polsce na AMD. Schorzenie powoduje zmiany w siatkówce, która odpowiada za ostre i precyzyjne widzenie. Nieleczona choroba prowadzi do utraty wzroku.
 • Niewidomy
  Chorzy na AMD - czyli zwyrodnienie plamki żółtej czekają na dostęp do nowoczesnej terapii. W maju Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło program lekowy, ale wieku pacjentów, którzy tracą wzrok wiąż nie jest leczonych.
 • Niewidoma kobieta
  W Polsce jest ich ponad pół miliona. Dziś, 15 października, obchodzony jest Światowy Dzień Niewidomych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób niewidomych i słabowidzących. W Polsce ogromnym problemem jest dostęp do nowoczesnych terapii.
 • Marchewki
  Prawie dwa miliony Polaków cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej – chorobę, która często prowadzi do utraty wzroku. Leczenie tego schorzenia warto wspierać odpowiednia dietą.