• Adolf Hitler - 1932 rok
  Praktycznie wraz z ostatnim wystrzałem II wojny światowej pojawiły się pytania o jednego z największych zbrodniarzy w historii, Adolfa Hitlera. Przeżył? Zginął? Potem pojawiła się oficjalna wersja, że przywódca III Rzeszy popełnił samobójstwo w swoim berlińskim bunkrze. Czy jednak na pewno? Jest wielu, którzy uważają, że tak się nie stało. Wśród nich m.in. argentyński dziennikarz i pisarz Abel Basti. Podobnie, jak twórcy popularnej serii "Polowanie na Hitlera" emitowanego na kanale History, uważa on, że Fuhrer wojnę przeżył i zmarł długo po niej w Ameryce Południowej.
 • Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli
  Henrique Capriles, lider wenezuelskiej opozycji, oświadczył, że jeśli wysłannik Watykanu odwiedzi wkrótce jego kraj, zwróci się do niego o mediację w sprawie wyznaczenia terminu referendum. Plebiscyt w sprawie odwołania Nicholasa Maduro blokują bowiem socjalistyczne władze kraju.
 • Dilma Rousseff
  Prezydent Brazylii Dilma Rousseff, oskarżona o ukrywanie złego stanu gospodarki, została powiadomiona o poddaniu jej decyzją Senatu procedurze impeachmentu. Jej obowiązki przejął niezwłocznie wiceprezydent Michel Temer. Zawieszona prezydent nie ma zamiaru poddać się bez walki.
 • Boliwia
  Przeciętnemu obywatelowi nadwiślańskiego kraju, Ameryka Południowa kojarzy się z karnawałem w Rio, Copacabaną i Machu Piccu. Autorzy książki "Tańczymy już tylko w Zaduszki" postanowili udowodnić, że kontynent ten ma znacznie więcej do zaoferowania. Wystarczy zejść z utartych szlaków turystycznych, by poznać niesamowite, ludzkie historie, społeczności, które żyją poza głównym nurtem wydarzeń. "Czy ich opowieść jest przez to mniej ważna?" – pytają we wstępie do swojej znakomitej książki.
 • Wiec opozycji na ulicach Caracas
  To wielka porażka rządzącego Wenezuelą reżimem następców Hugo Chaveza. Opozycja wygrała wybory do parlamentu z taką przewagą, że może nawet próbować odwołać prezydenta.
 • Stary projektor filmowy 8 mm
  Troje młodych ludzi z Łodzi i Wrocławia wyruszy wkrótce na nietypową wyprawę po Ameryce Południowej i Środkowej. W objazdowym kinie przez kilka miesięcy będą tam pokazywać polskie animacje i filmy podróżnicze. Wyprawa rozpocznie się 15 listopada.
 • Lasy tropikalne Wenezueli
  Wyprawa do Ameryki Południowej okazała się prawdziwym sukcesem polskich naukowców. Nie dość, że odkryli trzy nieznane gatunki zwierząt, to jeszcze wspięli się na szczyt, którego jeszcze nikt nie zdobył.
 • Umeblowany pokój
  Polacy będą meblować egzotyczne kraje? Afryka i Ameryka Południowa kuszą polskich producentów mebli, Forte rozważy nawet produkcję w Brazylii. 
 • Piłkarze Corinthians Sao Paulo cieszą się z wygranej w Copa Libertadores
  Piłkarze Corinthians Sao Paulo pokonali u siebie Boca Juniors Buenos Aires 2:0 (0:0) w drugim meczu finałowym Copa Libertadores i tym samym triumfowali w najważniejszych rozgrywkach klubowych w Ameryce Południowej.
 • USA wywołują raka u przywódców? Kontrowersyjna teza prezydenta
  Prezydent Hugo Chavez znany jest z dziwnych teorii. Teraz jednak przeszedł sam siebie. Głośno zastanawiał się ostatnio, czy ostatnia fala zachorowań na raka wśród liderów Ameryki Południowej nie jest efektem działań USA.