• Farmaceutka
  "Mamy do czynienia z niefortunnością. Nie autoryzowaliśmy tego materiału" - tłumaczy prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, odnosząc się do sprawy reklamy wyrobów medycznych, w której wystąpił wiceprezes NRA Marek Tomków.
 • Farmaceuta w aptece
  W zeszłym roku wydaliśmy w aptekach na leki aż 32 mld zł. Tam, gdzie ogromne pieniądze, tam i bezpardonowa walka o wpływy.
 • Leki
  W tym tygodniu będą protestować nie tylko pielęgniarki, ale także aptekarze. Podkreślają jednak, że nie mają zamiaru zamykać aptek.
 • Pigułka "dzień po"
  Od stycznia tego roku pigułka antykoncepcyjna, stosowana po stosunku - tzw. pigułka dzień po - może być kupowana bez recepty. To nakaz Komisji Europejskiej. Tymczasem w aptekach jej nie ma. Powód? Producent ją przepakowuje, dlatego musiał na jakiś czas wycofać specyfik z obrotu. Jak zapewniają producenci - wkrótce ma się ona z powrotem pojawić się w aptekach.
 • Protest aptekarzy bez zamykania aptek. Dokładnie sprawdzą recepty
  Aptekarze zmieniają formę protestu - w trosce o dobro pacjenta nie będą już zamykali aptek między godz. 13. a 14. Będą jednak rygorystycznie sprawdzać poprawność recept.
 • Aptekarze będą zamykać swoje placówki na godzinę między 13 a 14
  Aptekarze zaostrzają protest. Od dziś będą zamykać swoje placówki na godzinę między 13 a 14. W tym czasie będą wydawać leki tylko w nagłych przypadkach, zagrażających życiu pacjenta. Dotyczy to m.in. ciężkich chorób przewlekłych, gdy brak przyjęcia medykamentu może mieć poważne konsekwencje, jak przy w nadciśnieniu tętniczym.
 • Resort zdrowia atakuje aptekarzy
  Rząd ugiął się przed protestem lekarzy. nie zamierza jednak słuchać się farmaceutów. Wiceminister zdrowia ostro mówi, co sądzi o proteście aptekarzy. "Chodzi o poważne nadużycia" - wyjaśnia.
 • Aptekarze już ogłosili strajk włoski
  Są już pierwsze reakcje aptekarzy na niesprzyjającą dla nich nowelizację ustawy refundacyjnej. Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie zaapelowała do farmaceutów z woj. warmińsko-mazurskiego o podjęcie strajku włoskiego, polegającego na drobiazgowym sprawdzaniu recept i w razie błędu - realizowaniu ich tylko w pełnej odpłatności.
 • Sejm: Abolicja dla aptekarzy za realizację błędnych recept
  Aptekarze, którzy przed dniem wejścia w życie nowelizacji ustawy refundacyjnej zrealizowali niewłaściwie wypełnione recepty, nie będą karani - zakłada poprawka PO, którą w piątek przyjął Sejm do projektu noweli.
 • Aptekarze nie będą realizować recept z pieczątką "Refundacja do uznania NFZ"
  Naczelna Rada Aptekarska zdecydowała się na drastyczny krok. Rada wezwała aptekarzy, by nie realizowali recept z jakimikolwiek błędami formalnymi, ani z dodatkowymi znakami, w tym z pieczątkami "Refundacja do decyzji NFZ".