• Rezerwiści podczas ćwiczeń mobilizacyjnych na poligonie 5. Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach
  W związku z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej o wznowieniu ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy, ponad pięćset osób zgłosiło się do jednostki wojskowej w Tarnowskich Górach. Do końca 2015 roku planuje się przeszkolenie 12 tysięcy żołnierzy. A co z pracą czynnych zawodowo rezerwistów?
 • Wojsko
  Szkolenia rezerwistów, uzupełnienie rejestrów mobilizacyjnych prywatnych pojazdów, łatanie podstawowych braków sprzętowych. Tak w Polsce prowadzona jest cicha mobilizacja - pisze "Nasz Dziennik". 
 • Wojsko
  34,6 tys. żołnierzy, czyli ponad jedna trzecia wszystkich, musi odejść z wojska w latach 2016–2022. Nie będzie łatwo ich zastąpić.
 • Chusta rezerwisty
  Kto pamięta wypełnione rezerwistami pociągi, temu zapewne utkwiły w pamięci także te kolorowe dzieła sztuki. Dla jednych to kicz, dla innych sentymentalna pocztówka z przeszłości. Chusty rezerwistów doczekały się wystawy.
 • NSR powinny być realnym wsparciem dla zawodowej armii
  Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej, poinformował, że do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) wstąpiło 10 tys. żołnierzy, czyli połowa planowanej liczby.
 • Według informacji dziennika, już dziesięciu żołnierzy przesądziło o swoim rozstaniu z armią
  Aż dziesięciu żołnierzy - pilotów i inżynierów - służących w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego po zapowiedzi szefa MON o rozformowaniu tej jednostki zdecydowało o rozstaniu z wojskiem - informuje "Nasz Dziennik".