• Aronia
  Owoce aronii są cierpkie i gorzkie w smaku, ale pomagają w wielu poważnych schorzeniach.
 • Radosław Obolewski
  Dobrze być kolegą Bartłomieja Misiewicza? "Fakt" opisuje, jakie korzyści ze wspólnej pracy w słynnej aptece Aronia w Łomiankach miał zyskać Radosław Obolewski, który wskoczył na stanowisko wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Samo PGZ odpiera zarzuty przedstawione przez tabloid.
 • Aronia
  - Chroni przed zwyrodnieniem plamki żółtej, zapobiega zaćmie, jaskrze - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o aronii dr Danuta Myłek, dietetyk, alergolog. - Polska jest największym producentem soków z aronii na świecie - podkreśliła w studiu programu dyplomowany coach zdrowia Agnieszka Cegielska. Do czego można dodawać sok z aronii?
 • Polskie superfoods
  Superfoods to kategoria produktów o wyjątkowych właściwościach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują lokalne sezonowe warzywa i owoce. Super żywność naturalnego pochodzenia zawiera cenne dla organizmu składniki oraz posiada niezwykłe wartości odżywcze.
 • Nalewka z aronii
  Aronia to bardzo zdrowy owoc, jest źródłem wielu witamin, m.in. C, E, B2. Oprócz tego zawiera wapń, żelazo, miedź, mangan, bor. Owoc ten obniża poziom złego cholesterolu. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i obniża ciśnienie. Chroni przed chorobami oczu (jaskrą, zwyrodnieniami plamki żółtej, zaćmą). Dlatego warto zamknąć właściwości tego owocu w butelce i przyrządzić z niego nalewkę.
 • Aronia
  Przyjmowanie leków antynowotworowych wsparte dietą bogatą w aronię skutecznie zabija komórki rakowe - przekonują naukowcy z University of Southampton oraz King's College Hospital w Londynie.
 • Aronia obfituje w witaminy C, B2, B6, PP, P, E i prowitaminę A
  Lato obfituje w owoce, dzięki czemu do wyboru mamy ich szeroką gamę w bardziej przystępnych cenach. W zależności od preferencji i ilości wolnego czasu, kupujemy je w dużym markecie lub na pobliskim targu. Podczas wyboru kierujemy się nie tylko walorami estetycznymi i smakowymi. Bardzo ważne są właściwości wybranych przez nas owoców i ich wpływ na nasze zdrowie.
 • Bycie ekologicznym jest coraz bardziej na topie. I choć produkty sygnowane napisem "ekologiczne" są znacznie droższe od tych zwykłych, to nie jedna mama kupi swej pociesze zdrowy soczek z aronii. Dobrze robi? Cóż, jak wykazała kontrola Państwowej Inspekcji Handlowej taki sok, choć na etykiecie ma napisane jak wół "sok z aronii", składa się z 63 procent z jabłek!