• "Klient' Asghara Farhadiego w kinach 21 kwietnia w kinach
  Asghar Farhadi rzekł, że przez film „Klient” chciał pokazać, kiedy i dlaczego w człowieku rodzi się zło. Idea to tak trudna i tak stara, jak zmaganie się człowieka ze sztuką. Oscarowy film Irańczyka wnosi do dyskursu na tyle dużo, że już był wyświetlany jako wstęp do warsztatów filozoficznych. Spokojnie – to obraz dla każdego, kto ma w sobie choćby krztę wrażliwości.
 • "Klient' Asghara Farhadiego w kinach 21 kwietnia w kinach
  Ten obraz dostał w tym roku Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. "Klient" Asghara Farhadiego od 21 kwietnia w polskich kinach. "W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć, jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego i brutalnego" - mówi o obrazie jego twórca.
 • Asghar Farhadi
  Irański rząd pogratulował w poniedziałek reżyserowi Asgharowi Farhadiemu zdobycia Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za dramat "Klient". Władze pochwaliły jego decyzję o zbojkotowaniu niedzielnej gali w Hollywood.
 • Giorgio Gregorini, Alessandro Bertolazzi i Christopher Nelson, zdobywcy Oscara za charakteryzację do filmu Legion Samobójców
  Spektakularna wpadka, jaką zakończyła się gala wręczenia Oscarów, z pewnością przykryje polityczny i społeczny wydźwięk tegorocznej uroczystości. Warto jednak wspomnieć o tym, iż ze sceny wielokrotnie padały słowa krytyki skierowane przeciwko antyimigracyjnej polityce Donalda Trumpa. Prezydent USA z pewnością nie oglądał transmisji z tej uroczystości z uśmiechem na twarzy.
 • Pokaz filmu "Klient" Asghara Frahadiego w Londynie na Trafalgar Square
  W niedzielnym wieczór dziesiątki tysięcy mieszkańców Londynu i przyjezdnych zdecydowało się przybyć na Trafalgar Square, by obejrzeć specjalny pokaz nominowanego do Oscara filmu "Klient". Reżyser obrazu, Asghar Farhadi przemówił do zebranych z ekranu
 • Asghar Farhadi w Cannes
  Za Oceanem żartują sobie, że nikt tak nie przyczynił się do popularności Asghara Farhadiego jak Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych swą pierwszą decyzją sprawił, że irański reżyser miał zakaz wjazdu do Ameryki, ustanowiony na kilka tygodni przed galą. O kłopocie Farhadiego pisali wszyscy. I dobrze, bo każdy pretekst jest doskonały, by zwrócić uwagę na jednego z najważniejszych i największych twórców współczesnego kina.
 • Rozdanie Oscarów 26 lutego 2017 roku
  Aż osiemdziesiąt pięć filmów powalczy o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wśród nich są "Powidoki" Andrzeja Wajdy. Ale konkurencja będzie w tym roku wyjątkowo ostra. Zobacz najważniejszych rywali filmu "Powidoki" w wyścigu o Oscara - wśród nich są m.in. Farhadi, Dolan, Verhoveen, Almodvar oraz Konczałowskij
 • Berenice Bejo w filmie "Przeszłość"
  Niektórzy porównują Asghara Farhadiego do Antonioniego. Po obejrzeniu przejmującej "Przeszłości" sądzę jednak, że w swoim pojmowaniu kina najbliżej jest mu Kieślowskiego.
 • "Rozstanie" – przeżycie nieprzyjemne, ale niezwykle oczyszczające
  "Rozstanie" opowiada o klęsce bohaterów, a okazuje się zwycięstwem Asghara Farhadiego. Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem film skrywa w sobie więcej niż tylko obraz rozpadającego się małżeństwa.
 • Rozstanie
  "Rozstanie" to kolejne po "Co ty wiesz o Elly" dzieło irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie kameralny, skupiony na dwóch rodzinach dramat ze znakomitymi, również uhonorowanymi na Berlinale, kreacjami aktorskimi. Farhadi opowiada historię małżeństwa, które zamierza wyemigrować z Iranu. Gdy Nader zmienia decyzję ze względu na ciężko chorego ojca, jego żona, Simin, występuje o rozwód i wyprowadza się z domu. Nader zatrudnia do opieki nad ojcem młodą kobietę, która jednak zaniedbuje starszego mężczyznę. Odkrycie prawdy przez Nadera ma tragiczne konsekwencje. Wkrótce staje on przed sądem pod zarzutem morderstwa. "Rozstanie" w kinach od piątku 7 października.