• Mężczyzna ma zawał serca
  Pacjenci po zawale mogą żyć dłużej; w pierwszym roku po zawale serca umiera w naszym kraju co piąty pacjent, a po pięciu latach już co drugi – alarmowali eksperci podczas edukacyjnej konferencji kardiologicznej w Warszawie.
 • Defibrylator
  Defibrylatory, które mają ułatwić i przyspieszyć udzielenie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach zamontowano w kilkunastu miejscach w Białymstoku. Zakup i instalacja urządzeń to jeden z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego miasta.
 • Mężczyzna trzyma się za serce
  Wiele osób uskarża się na bóle głowy przy zmianie ciśnienia, dużym wietrze, czy wysokiej temperaturze powietrza. Lekarz rodzinny dr Michał Sutkowski wyjaśnił, jaka jest zależność między pogodą a naszym samopoczuciem. W jakich miesiącach jest najwięcej zawałów serca? Jak poradzić sobie z przesileniem jesienno-zimowym?
 • Ćwiczenia tai chi
  Zawał serca to poważne ostrzeżenie i sygnał, że należy zmienić styl życia. Pomocne w tym mogą okazać się wywodzące się z Dalekiego Wschodu ćwiczenia tai chi - donoszą amerykańscy naukowcy na łamach magazynu "Journal of the American Heart Association".
 • Zawał serca
  Kardiochirurg Andrzej Bochenek powiedział, jakie są powody zawałów serca.
 • Kardiochirurg prof. Andrzej Bochenek
  W ciągu miesiąca 50 mieszkańców Piekar Śląskich otrzyma nieodpłatnie urządzenia do monitorowania pracy serca, które będą diagnozowały stan ich zdrowia, a w razie potrzeby poinformują o niebezpieczeństwie kardiologa i ratownika.
 • Cheick Tiote
  Były piłkarz reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Cheick Tiote zmarł nagle w trakcie treningu. Jak podają media powodem jego śmierci był zawał serca. 30-letni zawodnik ostatnio występował w barwach chińskiego zespołu Beijing Enterprises.
 • Jakie są objawy zawału serca?
  Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.
 • Zawał serca
  Zaduch, upał, ostre słońce – mogłoby się wydawać, że dla osób mających problemy z krążeniem to właśnie wakacje są czasem, gdy powinny szczególnie uważać na swoje serce. Badania pokazują jednak, że to wcale nie latem występuje najwięcej zawałów. Dla „sercowców” dużo groźniejsza jest jesień. Dlaczego tak się dzieje i jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?
 • Badanie EKG serca
  Główną przyczyną zgonów nadal są choroby sercowo-naczyniowe, szczególnie u kobiet, a ich rozwój w znacznym stopniu zależy od stylu życia – zwraca uwagę dr n. med. Grzegorz Skonieczny w przededniu Światowego Dnia Serca, który przypada 25 września.