• Kadr z filmu "Miłość i kłamstwa"
  Już 7 listopada rozpoczyna się trzecia edycja Warsaw Korean Film Festival, wydarzenia prezentującego najlepsze produkcje kinematografii południowokoreańskiej. Tegoroczny program zaprezentuje filmy w trzech sekcjach: "Hity ostatnich lat", "Koreańskie smaki" oraz obrazy wybitnej reżyserki i scenarzystki  absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi - Kim Hee-jung.
 • Wietnam, pola ryżowe
  Perła Indochin, kraj o ogromnym bogactwie kulturowym, kraj niezwykle piękny i egzotyczny. Imponujące miasta, buddyjskie świątynie, magiczna przyroda i rajskie wybrzeże usiane tysiącami wysepek i skalnych formacji – trudno wrócić rozczarowanym z podróży po tak różnorodnym i interesującym miejscu. Tylko od czego zacząć tak obiecującą podróż? Oto kilka porad.
 • Uciekający Rohingya
  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zaapelował we wtorek do władz Birmy, by doprowadziły do wygaszenia konfliktu w stanie Rakhine, i ostrzegł, że przemoc, do której tam dochodzi, może przerodzić się w zagrożenia dla całego regionu.
 • Powodzie w Indiach
  Co najmniej 700 osób zginęło w powodziach wywołanych przez monsunowe deszcze w Indiach, Nepalu i Bangladeszu, a ponad milion musiało uciekać z domów - poinformowały w niedzielę władze tych krajów.
 • Filipiny - jedna z tysiąca plaż na wyspach
  Plaże jak z marzeń. Biały piasek, turkusowa woda, a gdzieś w tle zielony tropikalny las. Takie właśnie miejsca znajdziesz na Filipinach. To doskonałe miejsce na egzotyczny urlop, który z jednej strony nie polega na wylegiwaniu się całymi dniami na plaży, z drugiej jednak nie wymaga przedzierania się przez dżunglę z plecakiem. Zobacz, co jeszcze znajdziesz na filipińskich wyspach.
 • SRI LANKA. NAJWIĘKSZA EPIDEMIA DENGI OD LAT
  Azja Południowo-Wschodnia to coraz bardziej popularny kierunek wakacyjnych podróży Polaków. Dużym zainteresowaniem cieszy się Sri Lanka. Kraj ten zmaga się właśnie z największą od lat epidemią przenoszonej przez komary dengi prowadzącej do groźnej dla życia gorączki krwotocznej. W tym roku na tę chorobę zmarło już 225 osób. Ponad 76 tys. zostało zarażonych.
 • Światynia Wat Arun w Tajlandii
  Podróże do Azji do niedawna były drogie i nie zawsze bezpieczne – obecnie są świetnym pomysłem na wakacje. Można wybrać się na własną rękę lub do lubianego kurortu... Jedni wolą zaszyć się w egzotycznej dżungli, inni wylegiwać na pięknej plaży? Azja słynie z różnorodności – trzeba tylko wsiąść na pokład samolotu, aby obudzić się w świecie pełnym smaków, barw, dźwięków, religii i kultur…
 • Małgorzata Rozenek na wakacjach
  Małgorzata Rozenek wraz z mężem Radosławem i synami wybrała się na azjatyckie wakacje. Celebrytka relacje z wyprawy zamieszcza na Instagramie, nie szczędząc fanom seksownych zdjęć w bikini.
 • Uśmiechnięta staruszka
  Azja jest niezwykła pod wieloma względami. Japonia na przykład wyróżnia się znaczącym odsetkiem długowiecznych mieszkańców. Właśnie przesuwa granicę wieku, od którego będzie można uznawać kogoś w społeczeństwie za starca.
 • Kuchnia azjatycka
  Kuchnia azjatycka jest już szeroko dostępna i z dnia na dzień zyskuje na popularności. Dlaczego jest nie tylko smaczna, ale też bardzo zdrowa? Wydawałoby się, że smażonych potraw powinniśmy raczej unikać, jednak Azjaci smażą głównie na oleju sojowym i sezamowym, czyli bogatym w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dania Wschodu mają mało kalorii, obfitują w ryby morskie, ostre przyprawy, soję i białe mięso.