• Światynia Wat Arun w Tajlandii
  Podróże do Azji do niedawna były drogie i nie zawsze bezpieczne – obecnie są świetnym pomysłem na wakacje. Można wybrać się na własną rękę lub do lubianego kurortu... Jedni wolą zaszyć się w egzotycznej dżungli, inni wylegiwać na pięknej plaży? Azja słynie z różnorodności – trzeba tylko wsiąść na pokład samolotu, aby obudzić się w świecie pełnym smaków, barw, dźwięków, religii i kultur…
 • Małgorzata Rozenek na wakacjach
  Małgorzata Rozenek wraz z mężem Radosławem i synami wybrała się na azjatyckie wakacje. Celebrytka relacje z wyprawy zamieszcza na Instagramie, nie szczędząc fanom seksownych zdjęć w bikini.
 • Uśmiechnięta staruszka
  Azja jest niezwykła pod wieloma względami. Japonia na przykład wyróżnia się znaczącym odsetkiem długowiecznych mieszkańców. Właśnie przesuwa granicę wieku, od którego będzie można uznawać kogoś w społeczeństwie za starca.
 • Kuchnia azjatycka
  Kuchnia azjatycka jest już szeroko dostępna i z dnia na dzień zyskuje na popularności. Dlaczego jest nie tylko smaczna, ale też bardzo zdrowa? Wydawałoby się, że smażonych potraw powinniśmy raczej unikać, jednak Azjaci smażą głównie na oleju sojowym i sezamowym, czyli bogatym w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dania Wschodu mają mało kalorii, obfitują w ryby morskie, ostre przyprawy, soję i białe mięso.
 • Mekong
  W dzisiejszych czasach Azja Południowo-Wschodnia to raj dla podróżników. Zobaczyć tu można niesamowite świątynie buddyjskie i hinduistyczne w Kambodży czy Tajlandii, podziwiać na własne oczy tutejszą przyrodę tak odmienną od Europejskiej oraz zabawić się w nowoczesnych metropoliach jak Singapur czy Hong Kong. Mieszkający tu ludzie są otwarci, ciepli i gościnni (choć także nieśmiali) oraz dumni ze swojej bogatej kultury, architektury czy wspaniałej i smacznej jak nigdzie indziej kuchni. Te wszystkie czynniki składają się na obraz niesamowitego miejsca na Ziemi, do którego gdy raz się przyjedzie, chce się nieustannie wracać.
 • Jeepney
  Azja potrafi oduczyć schematycznego myślenia. Często prawdziwą przygodą jest nie pobyt w danym miejscu, a próba dotarcia do niego: jeepneye czy tuktuki, które dla turysty mogą wyglądać jak totalna improwizacja, tam, gdzie się ich używa są zupełnie normalne i nikogo nie dziwią. Jak przemieszczać się po Azji, żeby podróż była ciekawa, niedroga i wygodna?
 • Epicentrum wybuchu
  Prezydent Korei Południowej Park Geun Hie poinformowała w piątek, że komunistyczny reżim Korei Północnej przeprowadził w piątek swoją piątą próbę jądrową, o największej dotąd sile wybuchu.
 • Flaga Japonii
  Cesarz Japonii Akihito ma w poniedziałek po południu zwrócić się z nagranym wcześniej orędziem do narodu - podały w czwartek japońskie media, które w lipcu informowały, że 82-letni monarcha rozważa abdykację.
 • Con Yan
  Ten Azjata wpadł na nietypowy pomysł na schudnięcie. Con Yan zrzucił 30 kg dzięki noszonemu na głowie kamieniowi. Mężczyzna ważył około 115kg i był dostatecznie zdesperowany, by się tym zająć. Chińskie metody, diety i mordercze treningi wydawały mu się zbyt drogie lub niebezpieczne dla zdrowia. Wpadł więc na pomysł, by ćwiczyć aerobik z kamieniem na głowie. Metoda ta okazała się wyjątkowo skuteczna i waga zaczęła drastycznie spadać.
 • Petra, Jordania
  Petra jest starsza niż kapadockie podziemne kościoły, młodsza niż gruzińskie Uplisciche, ale żadne z tych dwóch nie dorównuje jej pięknem czy wyrafinowaniem. Również skalnym miastom Krymu czy Moraw brakuje majestatu wykutego w wąwozie As-Sik miasta Nabatejczyków. Przekonaj się na własne oczy.