• Mężczyzna u lekarza
  Polski nie stać na nieskuteczne leczenie pacjentów; większą uwagę należy poświęcić profilaktyce, która pomoże obniżyć wydatki na służbę zdrowia - podkreślali eksperci podczas II Kongresie Zdrowia Pracodawców RP.
 • Oko
  Uczeni z Uniwersytetu w Kalifornii na łamach magazynu Cell zaprezentowali światu swoje przełomowe rozwiązanie w dziedzinie sztucznej inteligencji. Stworzona przez nich platforma potrafi nie tylko wykrywać, ale też diagnozować choroby związane z degeneracją siatkówki oka. Osiągnęli to m.in. poprzez zmianę systemu uczenia się komputera.
 • Pacjent
  Polacy w zdecydowanej większości mają zaufanie do swoich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) - wynika z badania CBOS. Pacjenci są jednak podzieleni w ocenie ustawy, która ma zwiększyć zakres odpowiedzialności i kompetencji lekarzy POZ.
 • Mężczyzna u lekarza
  Najczęściej wykonuje się je bez narkozy, jedynie ze znieczuleniem. Są nieprzyjemne, krępujące, wymagają przygotowania, a niekiedy także rekonwalescencji. Poznaj badania, które wykrywają groźne choroby i ratują życie. Oto gastroskopia, kolonoskopia i bronchoskopia.
 • Starszy mężczyzna ćwiczy
  Jakie czynniki decydują o tym, że wysiłek fizyczny wpływa na przeciwdziałanie cukrzycy typu II u części osób, a u innych nie - badają naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB). Ma im w tym pomóc analiza efektów treningów mężczyzn na siłowni.
 • Lekarz sprawdza kobiecie ciśnienie krwi
  Z okazji Dnia Kobiet lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zachęcają panie do zadbania o własne zdrowie. Kobiety systematycznie powinny mieć wykonywane m.in. badania ginekologiczne, cytologiczne, mammografię i kontrolę ciśnienia tętniczego krwi.
 • Kobieta ma zawał serca
  Choroby układu krążenia zabijają więcej kobiet niż wszystkie nowotwory razem wzięte.
 • Mężczyzna biegnie
  W najbliższą sobotę, 19 września br., fundacja parkrun Polska oraz PZU Zdrowie, organizują w całej Polsce specjalne edycje cosobotnich biegów parkrun, które odbędą się pod hasłem „Biegnę po wynik”. Celem akcji jest podniesienie świadomości oraz zachęcenie aktywnych Polaków do wykonywania cyklicznych badań lekarskich.
 • Lekarz i pacjent
  Gdzie się leczyć? - to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez chorych. Ponad 40 procent respondentów podkreśla, że najbardziej brakuje im rzetelnej informacji na temat, gdzie można uzyskać pomoc medyczną - wynika z ankiet przeprowadzonych przez Fundację MY Pacjenci.
 • Dla kogo badania prenatalne?
  Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, by badaniom prenatalnym poddawały się wszystkie przyszłe mamy, niezależnie od wieku. W poznańskim szpitalu Med Polonia są one wykonywane za pomocą nowego aparatu ultrasonograficznego - Voluson E6.