• Kobieta u lekarza
    Większość chorób można wyleczyć lub skutecznie załagodzić ich objawy, jeśli są zdiagnozowane na wczesnym etapie rozwoju. Dlatego nie czekaj na objawy schorzeń, lecz regularnie się badaj. Oto podpowiedzi dla kobiet od 30. roku życia.
  • Dziecko u lekarza
    Jakie jest największe marzenie rodzica? Żeby jego dziecko było zdrowe, dobrze się rozwijało i było szczęśliwe. To tak niewiele, a jednocześnie tak dużo. Możemy oczywiście poświęcić dla swoich dzieci wiele, dać im niemal wszystko, czego akurat potrzebują, ale nie jesteśmy w stanie ochronić ich przed wszystkimi zagrożeniami. Co wobec tego możemy zrobić? Pierwszym obowiązkiem rodzica jest zapewnienie dziecku zdrowego i prawidłowego rozwoju. Aby upewnić się, czy wszystko jest w porządku i czy należycie wywiązujemy się z tego obowiązku, warto co jakiś czas udać się z dzieckiem na badania.
  • Rak szyjki macicy: masowy morderca Polek
    Prawie 4 tys. Polek zapada co roku na raka szyjki macicy, ok. 2 tys. umiera. Tymczasem to nowotwór, któremu można stosunkowo łatwo zapobiegać, poddając się badaniom cytologicznym oraz szczepiąc dziewczynki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.