• Test ciążowy
  Bezpłatne badania pozwalające ocenić płodność kobiety i jej szanse na zajście w ciążę mogą bezpłatnie wykonać panie w Katowicach. Akcja rozpoczyna się w Dzień Kobiet, potrwa do końca marca.
 • Mężczyzna z niemowlakiem
  Wokół męskiej aktywności seksualnej narosło wiele mitów. Jednym z najczęściej powtarzanych jest ten dotyczący nieustającej płodności. Jak jest naprawdę, zapytaliśmy dr. Jarosława Niemoczyńskiego z Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA.
 • Kiedy jest dobry czas na dziecko?
  Narodziny dziecka to moment, który zmienia nasze życie. Dlatego niektórzy potrzebują czasu, aby się do niego przygotować. Jedni odkładają macierzyństwo, bo chcą jeszcze przez chwilę pobyć tylko we dwoje, inni planują najpierw ustabilizować swoją sytuację materialną. Do kiedy możemy pozwolić sobie na odraczanie starań o dziecko?
 • Wizyta u lekarza
  Przyczyną ponad 60 proc. poronień samoistnych są wady chromosomowe zarodka lub płodu. By minimalizować ryzyko utraty ciąży u pacjentek, niezbędne są czułe narzędzia diagnostyczne, umożliwiające trafne rozpoznanie problemu. Metody wykorzystywane do tej pory do analizy materiału z poronienia cechowały liczne ograniczenia. Jak twierdzą eksperci, zastosowanie innowacyjnej technologii sekwencjonowania DNA następnej generacji, pozwala uzyskać wiele cennych informacji z trudnych do badania tkanek.