• Nakładanie kremu pod oczy
  Półki kobiet w wielu łazienkach uginają się od kosmetyków. Okazuje się jednak, że im mniej kosmetyków tym lepiej. Oto profesjonalny detoks kosmetyczki.
 • Naturalne kosmetyki
  Dawniej kobiety nie miały dostępu do tak wielu kosmetyków, jakie teraz są na półkach sklepowych. W czym tkwił sekret ich urody?
 • Kobiety balsamujące ciała
  Regularne stosowanie balsamów lub mleczek nawilżających sprawia, że skóra wygląda znacznie młodziej i promiennie, jednak tylko mniej niż połowa Polek używa produktów do pielęgnacji ciała. W utrzymaniu dobrego stanu skóry pomogą produkty, w składzie których znajduje się olejek arganowy, masło shea i mleczko figowe.
 • Golenie
  Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej propozycji kosmetyków do twarzy dla panów, które różnią się od damskich zarówno składem, jak i właściwościami. Eksperci przyznają, że panowie powinni zaopatrzyć się w swoje własne kosmetyki i tym samym nie korzystać z kosmetyków partnerek, ponieważ te nie są odpowiednie dla męskiej skóry.
 • Kosmetyki dla mężczyzn
  Skończyły się czasy, kiedy to mężczyźni podbierali kosmetyki swoim partnerkom. Dziś sytuacja się odwróciła - to dbający o siebie panowie muszą strzec swoich kosmetycznych skarbów przed płcią piękną.
 • Kosmetyki do opalania to wakacyjny niezbędnik
  Jak zabłysnąć na plaży i nie przedawkować kąpieli słonecznej? Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki odpowiednie na letnią porę. Nie warto przepłacać: ceny specyfików mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Gdzie znaleźć najtańsze? Oto wyniki badań.
 • Kupując nowy krem do twarzy bądź balsam do ciała, sprawiamy przyjemność nie tylko ciału, ale i duszy
  Badania amerykańskich naukowców wykazały, że wbrew temu, co sądzimy, głównym powodem, dla którego kupujemy kosmetyki wcale nie jest pielęgnacja twarzy i ciała. Zakup nowego kremu bądź balsamu wpływa na poprawę naszego nastroju i to jest główna przyczyna, dla której tak chętnie sięgamy po nowe produkty. Firmy kosmetyczne zdają sobie z tego sprawę i robią wszystko, by wzbudzić w konsumentkach pozytywne emocje, niekiedy wmawiając im najpierw, że są mało atrakcyjne.
 • Najpopularniejsze kosmetyki do opalania. Oto wyniki badań
  Przed słońcem chronimy się, owszem, ale raczej sporadycznie. Jeśli już sięgamy po kosmetyki ochronne, mamy swoje ulubione typy – marki, kategorie, faktory... Jakie? Oto wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Polek.
 • Niebezpieczne dla zdrowia mogą być farby do włosów z utleniaczem
  Codziennie każdy z nas stosuje kilka (a nawet kilkanaście) różnych kosmetyków. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre preparaty mogą wywołać groźne efekty niepożądane, które trzeba leczyć w szpitalu.