• Aleksis Tsipras
  Premier Grecji podał się do dymisji. Poinformował o tym w telewizyjnym wystąpieniu. W Grecji odbęda się też przedterminowe wybory. "Mój mandat otrzymany 25 stycznia wygasł. Teraz musi zdecydować naród" - powiedział Aleksis Tsipras.
 • Portoryko
  Portoryko, silnie związane z USA, między innymi wspólną walutą, stało się niewypłacalne. Autonomiczne Portoryko nie spłaciło obligacji, których termin wykupu minął wczoraj. Amerykańskie terytorium jest zadłużone na 73 miliardy dolarów, co oznacza blisko 70 procent PKB wyspy.
 • Kryzys w Grecji
  Wśród Greków narasta frustracja. Gdy w Brukseli trwają rozmowy w sprawie dalszego losu Grecji, wielu mieszkańców Aten otwarcie mówi o coraz większej niechęci do Niemiec i innych krajów Północy. Oliwy do ognia dolała wczorajsza propozycja niemieckiego ministra finansów, by na 5 lat wykluczyć Grecję ze strefy euro.
 • Złoty
  To pierwsza gmina w Polsce, której grozi los Grecji. Wojewoda wysłał już wniosek do premier Ewy Kopacz o komisarza, który ma doprowadzić do połączenia Ostrowic z sąsiednim samorządem. Tymczasem wójt gminy wdraża program naprawczy i liczy,że uda mu się uniknąć likwidacji samorządu.
 • berlin
  Niemcy są największym przeciwnikiem umorzenia greckich długów. Jak jednak pokazuje historia, Berlin powinien ważyć słowa - ekonomiści przypominają, że gdyby alianci nie darowali Niemcom wierzytelności, to kraj nigdy nie stałby się europejską potęgą.
 • Krzysztof Szczerski
  W sprawie euro Polacy powinni wypowiedzieć się w referendum. Takie stanowisko przedstawił doradca prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Krzysztof Szczerski podkreśla, że taka decyzja powinna opierać się na chłodnej kalkulacji korzyści dla naszego kraju.
 • Flagi Unii Europejskiej i Grecji na tle Akropolu
  Szef Komisji Europejskiej jest przeciwny wyjściu Grecji ze strefy euro. "Zawsze wierzyłem , że musimy uniknąć Grexitu, jestem przeciwny Grexitowi" - mówił Jean-Claude Juncker w Parlamencie Europejskim. Dodał, że jest przeciwny "prostym" rozwiązaniom, a w Europie chodzi o kompromisy.
 • Ateny po referendum
  Poseł Robert Tyszkiewicz z PO uważa, że przykład Grecji to przestroga przed rządami populistów również dla Polski.
 • Janis Warufakis, były minister finansów Grecji, i jego następca Euklides Tsakalotos
  Dziś spotkanie Eurogrupy, zapowiadane jako narada ostatniej szansy. Wczorajsza dymisja greckiego ministra finansów ma być gestem Aten pod adresem wierzycieli. Janis Warufakis od początku rozmów z trojką domagał się odpisania części długu greckiego, przekonując, że w obecnych warunkach jest on niespłacalny.
 • Młotek sędziowski
  Po ułatwieniu bankructwa, Polacy masowo ogłaszają niewypłacalność. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, zbankrutowało dużo więcej osób, niż w ciągu ostatnich czterech lat.