• Zakaz palenia
  Zakazy palenia w miejscach publicznych służą nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Takie wnioski zawierają naukowe publikacje w prestiżowym tygodniku naukowym „The Lancet”.
 • Rodzic pali papierosa przy dziecku
  Bezmyślność rodziców dzieci przypłacają nawet życiem. Naukowcy opublikowali alarmujące wyniki badań dotyczących wpływu biernego palenia na młody organizm. Okazuje się, że wdychanie dymu papierosowego uszkadza ścianki tętnic. Dzieci palących rodziców w dorosłym życiu bardziej narażone są na zawał serca i udar mózgu.
 • Będzie zakaz palenia w samochodzie?
  Kolejny cios w palaczy. Politycy chcą wprowadzić kolejny zakaz palenia - tym razem zabronione ma być palenie papierosów w samochodzie przy dziecku. Po weekendzie tym pomysłem zajmie się brytyjski parlament.
 • Bierne palenie może spowodować nagłą śmierć sercową
  Nawet krótki okres, w którym jesteśmy narażeni na dym tytoniowy, może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Biernym palaczom grożą choroby serca, prowadzące do zawału - ostrzegają eksperci.
 • Bierne palenie prowadzi do cukrzycy typu 2
  Nie trzeba zaciągać się papierosem, lecz wystarczy wdychać jego dym, by nabawić się niebezpiecznych schorzeń. Oprócz chorób płuc (w tym nowotworów) biernym palaczom grożą inne śmiertelne choroby – dowodzą naukowcy.
 • Bierne palenie zagraża życiu dziecka
  Dzieci, które biernie palą, zagrożone są chorobami płuc, zapaleniem opon mózgowych i śmiercią łóżeczkową. Palą nawet wtedy, gdy mama puszcza dymka w oknie albo za zamkniętymi drzwiami. Nieodpowiedzialni rodzice muszą o tym wiedzieć. A ta reklama antynikotynowa pokazuje to dosłownie. Zobacz!
 • Zgodnie z ustawą antynikotynową zakaz palenia obowiązuje na terenie całego kraju m.in. na przystankach autobusowych, w restauracjach
  Radni rozszerzają zakaz palenia. Będzie ubywać miejsc, w których palacze czują się swobodnie.
 • Najmłodsi będą się uczyć także jak sobie radzić w sytuacjach, gdy nagle znajdą się w zadymionych pomieszczeniach
  Jak przedszkolak może się chronić przed dymem tytoniowym, gdy jego rodzice palą? Co robić, gdy szkolni koledzy namawiają do sięgnięcia po papierosa? Dzieciom pomogą eksperci. Ryszyły trzy programy antytytoniowe, którymi zostaną objęte dzieci i młodzież do 16. roku życia.
 • Bierne palenie naraża ciężarne na ten sam zestaw toksyn zawartych w dymie papierosowych co palenie czynne
  Niepalące ciężarne narażone na wdychanie dymu papierosowego częściej rodzą martwe dzieci lub dzieci z wadami wrodzonymi, niż kobiety, które nie muszą biernie palić - wynika z analizy 19 badań z całego świata.