• Zakaz palenia
  Zakazy palenia w miejscach publicznych służą nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Takie wnioski zawierają naukowe publikacje w prestiżowym tygodniku naukowym „The Lancet”.
 • Rodzic pali papierosa przy dziecku
  Bezmyślność rodziców dzieci przypłacają nawet życiem. Naukowcy opublikowali alarmujące wyniki badań dotyczących wpływu biernego palenia na młody organizm. Okazuje się, że wdychanie dymu papierosowego uszkadza ścianki tętnic. Dzieci palących rodziców w dorosłym życiu bardziej narażone są na zawał serca i udar mózgu.
 • Będzie zakaz palenia w samochodzie?
  Kolejny cios w palaczy. Politycy chcą wprowadzić kolejny zakaz palenia - tym razem zabronione ma być palenie papierosów w samochodzie przy dziecku. Po weekendzie tym pomysłem zajmie się brytyjski parlament.
 • W Polsce pali 33 procent dorosłych
  Choroby związane z paleniem Tytoniu zabijają na świecie 6 milionów osób rocznie, z czego 600 tysięcy to bierni palacze. Dziś przypada Światowy Dzień bez Tytoniu.
 • Nastolatki bardziej narażone na negatywne skutki biernego palenia
  Nie trzeba być palaczem, by ryzykować utratę zdrowia. Wystarczy znajdować się w jego otoczeniu. Palenie bierne jest bowiem równie szkodliwe, co palenie aktywne. Naukowcy wykazali, że w największym niebezpieczeństwie są nastoletnie dziewczyny. Co im grozi?
 • Czy palący rodzice powodują, że w przyszłości dziecko również będzie palaczem?
  Bierne palenie nie jest obojętne dla zdrowia, także psychicznego, dziecka. O tym, jak palenie papierosów przy dziecku wpływa na jego przyszłość, tłumaczy Aurelia Kurczyńska, psycholog z Kliniki INVICTA.
 • Palenie bierne bardzo szkodzi
  Bez owijania w bawełnę - wdychanie dymu wydzielanego podczas palenia tytoniu, czyli tzw. bierne palenie, również zabija. Musisz o tym wiedzieć, zanim odpalisz kolejnego papierosa przy partnerze lub dziecku. Oni są w ogromnym niebezpieczeństwie.
 • Zakaz palenia w aucie?
  Palenie tytoniu w samochodzie jest maltretowaniem dziecka - twierdzą członkowie Hiszpańskiego Zrzeszenia Lekarzy. Ich zdaniem należy wprowadzić zakaz palenia podczas jazdy. Lekarze argumentują, że stężenie dymu papierosowego w aucie jest nawet 50 razy wyższe niż w zwykłym pomieszczeniu.
 • Bierne palenie może spowodować nagłą śmierć sercową
  Nawet krótki okres, w którym jesteśmy narażeni na dym tytoniowy, może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Biernym palaczom grożą choroby serca, prowadzące do zawału - ostrzegają eksperci.
 • Bierne palenie prowadzi do cukrzycy typu 2
  Nie trzeba zaciągać się papierosem, lecz wystarczy wdychać jego dym, by nabawić się niebezpiecznych schorzeń. Oprócz chorób płuc (w tym nowotworów) biernym palaczom grożą inne śmiertelne choroby – dowodzą naukowcy.