• Kobietę boli biodro
    Zwykle zaczyna się od bólu w pachwinie i biodrze, który pojawia się po długotrwałym wysiłku. Wkrótce ból daje o sobie znać nawet bez związku z wysiłkiem i utrudnia codzienną aktywność, a później uniemożliwia nawet spokojny sen. Równolegle rozwija się ograniczenie ruchów w stawie, które może doprowadzić do jego całkowitej sztywności. Ten proces w połączeniu ze skróceniem chorej kończyny obciąża kręgosłup, co przysparza choremu dodatkowych cierpień. Znakiem, że staw biodrowy dotknęło zwyrodnienie jest ból związany z chodzeniem, ograniczenie ruchów i skrócenie kończyny.
  • RTG biodra
    Unikatowy, największy implant wszczepiony dotąd w Polsce, wszczepiono pacjentowi z nowotworem miednicy w Klinice Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii Szpitala im. W. Degi w Poznaniu. Implant zastępuje 36-latkowi połowę miednicy i staw biodrowy.
  • Nie wiadomo, czy w środowym towarzyskim spotkaniu z Irlandią wystąpi Łukasz Piszczek. Po niedzielnym spotkaniu 20. kolejki Bundesligi z Bayerem Leverkusen u prawego obrońcy Borussii Dortmund nasiliły się dolegliwości w okolicy biodra.
  • Nowy staw biodrowy pozwala normalnie żyć
    Dolegliwości w obrębie stawów nasilają się z wiekiem, po pięćdziesiątce cierpi na nie spora część populacji, myślę, że jest to od 5 do 7 proc. społeczeństwa, a więc setki tysięcy osób. Częściej problemy te dotykają kobiet. - mówi prof. dr hab. med. Paweł Małdyk, kierownik Kliniki Reumoortopedii w Instytucie Reumatologii w Warszawie, nowy prezes Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologii.