• Hemoroidy
  Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną? Odpowiada dr n. med. Jacek Jesipowicz, chirurg proktolog ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • Lekarz
  Lekarze zbyt rzadko korzystają z możliwości przepisywania pacjentom skutecznych leków przeciwbólowych, np. opioidów - ocenił wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Zapewnił, że resort zdrowia chce poprawić dostępność pacjentów do skutecznego leczenia bólu.
 • Płacząca kobieta
  ... samorozwój i ogólny stan emocji.
 • Kamil Stoch
  Dawid Kubacki uzyskał 99 m i wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Piotr Żyła wylądował na 96 m i był drugi. W sobotnim konkursie wystąpi czterech Polaków.
 • Chory w szpitalu trzyma przycisk do wezwania pomocy
  Zapewnienie prawa do leczenia bólu każdemu pacjentowi, a nie tylko osobom w stanie terminalnym - to jeden z celów rządowego projektu, który w czwartek poparła sejmowa komisja zdrowia. Nowe przepisy mają też uregulować kwestię dostępu pacjentów do dokumentacji medycznej.
 • Ból pleców, nerek
  Na kamicę nerkową cierpią głównie mężczyźni, bo cztery razy częściej niż kobiety. Zwykle powodują ją błędy dietetyczne i przyjmowanie niektórych leków, ale bywa też dziedziczna. Zanim wywoła ostry ból, warto wyłapać jej pierwsze symptomy.
 • Ból głowy
  Po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono zabieg z wykorzystaniem termoablacji ultradźwiękowej. Dzięki terapii możliwe jest zmniejszenie dolegliwości bólowych aż o 80 proc.
 • Uraz kolana
  Problemy ze stawami – najczęściej kolanowym lub biodrowym – to coraz bardziej powszechna dolegliwość. Wbrew pozorom dotyka ona nie tylko osoby starsze, ale i ludzi młodych, u których bywa następstwem urazów. Od pewnego czasu niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, które nie kwalifikują się do operacji, leczy się poprzez iniekcje kwasu hialuronowego.
 • Lekarz z pacjentką, która płacze
  Każda placówka medyczna i każdy lekarz będą mieli obowiązek zadbać o to, by chory nie zmagał się z bólem. Inaczej czekają ich kary i pozwy. Projekt zmian wkrótce przyjmie rząd.
 • Kobieta na fotelu dentystycznym
  Świdrujące dźwięki, specyficzny zapach, wiertła i ból – wielu z nas właśnie takie skojarzenia przychodzą do głowy, kiedy myślimy o wizycie u stomatologa. Nic więc dziwnego, że perspektywa spotkania z tym specjalistą często budzi niepokój, a wręcz strach. Co drugi Polak przyznaje, że unika chodzenia do dentysty, a głównym powodem jest lęk. Czy musi tak być? Niekoniecznie! Jak więc wybrać lekarza i co z nim ustalić przed zabiegiem, aby wejść i wyjść z jego gabinetu z uśmiechem?