• Sejm
  "Dla PiS-u nie ma żadnej świętości" - tak działania obecnej władzy skomentował Marek Borowski. Zdaniem senatora, rządzący mogą zmienić ordynację wyborczą tak, by ułatwić zwycięstwo swojemu kandydatowi w najbliższych wyborach na prezydenta Warszawy. O początkach przedwyborczej rywalizacji z Markiem Borowskim dyskutował prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. "Mam nadzieję, że nie dojdzie do zmian, które spowodują, że wynik wyborów zostanie kompletnie wypaczony" - mówił.
 • Monika Jaruzelska
  Mam nadzieję, że córka Jaruzelskiego, która żyje już w wolnym kraju, naprawi krzywdy prawowitym właścicielom willi przy ul Ikara i zwróci im własność – mówi PAP działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski.
 • Andrzej Duda
  - Propozycja prezydenta bardzo przypomina mi propozycję pirata drogowego, który chce zmienić kodeks drogowy - powiedział senator Marek Borowski. Skomentował w ten sposób zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy o zamiarze przeprowadzenia referendum konstytucyjnego w przyszłym roku.
 • Marek Kuchciński
  Były marszałek Sejmu, senator niezależny Marek Borowski komentuje ostatnie wydarzenia w Sejmie. "Współczuję marszałkowi Kuchcińskiemu, bo jest pod silnym naciskiem prezesa Kaczyńskiego. Nie umie się temu oprzeć i powiedzieć: to ja kierują tą izbą i ja jestem odpowiedzialny za przebieg prac" – mówi w Radiu ZET.
 • Spadający wykres
  Główny ekonomista Credit Agricole, Jakub Borowski, jest zaskoczony obniżeniem oceny wiarygodności kredytowej Polski przez agencję ratingową Standard & Poor’s. Ocena została obniżona o jeden stopień, z A- do BBB+. Nowa ocena ma tak zwaną negatywną perspektywę, co oznacza prawdopodobieństwo jej kolejnej obniżki w ciągu dwóch lat.
 • Sejm
  Platforma Obywatelska ma szanse się pozbierać - ocenia były marszałek sejmu Marek Borowski. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że pomimo porażki Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich, PO może odbudować część zaufania wyborców.
 • Marek Borowski
  Marek Borowski, były lider SdPl, a wcześniej m.in. marszałek Sejmu chce iść ramię w ramię z Januszem Palikotem i Aleksandrem Kwaśniewskim. "Jestem gotów wziąć udział w inicjatywie centrolewicowej, jeżeli będzie ona powszechna" - deklaruje.
 • Borowski chce wstąpić do senackiego klubu PO
  Były wicepremier i b. marszałek Sejmu Marek Borowski rozważa wstąpienie do senackiego klubu PO. Z nieoficjalnych rozmów PAP z politykami Platformy wynika, że Borowski już jako senator PO, może uzyskać rekomendację premiera Donalda Tuska na funkcję wicemarszałka Senatu.
 • 4. miesjce dla Witolda Gintowt – Dziewałtowskiego z SLD
  Przepytani przez tygodnik "Polityka" dziennikarze wskazali dziesiątkę najlepszych i piątkę najgorszych posłów tej kadencji Sejmu. Kadencji, która właśnie przechodzi do historii. Oto ich wybór!
 • Liderzy SdPl wystartują w wyborach z list PO? Rozmowy na finiszu
  Szef SdPl Wojciech Filemonowicz poinformował we wtorek PAP, że "na finiszu" są rozmowy w sprawie startu działaczy tej partii w wyborach parlamentarnych z list PO. Chodzi m.in. o b. szefa MSZ Dariusza Rosatiego i b. europosła Józefa Piniora.