• Budowa domu
  1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Co to oznacza w praktyce?
 • Budowa
  O ile wcześniej na rynku potrzebowano głównie informatyków oraz specjalistów od sprzedaży i marketingu, o tyle teraz na liście najbardziej poszukiwanych zawodów znaleźli się także budowlańcy. Pierwsze efekty już są – na niskie pensje nie mają już co narzekać.
 • Praca na budowie
  Szykuje się wielka fala emigracji. Ludzie uciekną z Polski, bo nie będą mogli znaleźć pracy w swym zawodzie. Eksperci ostrzegają, że lepiej na razie nie będzie.
 • Budowa W-Z Gdańsk
  Rządowa pomoc dla zagrożonych upadłością spółek nabiera realnych kształtów. Jako pierwszy dostanie ją Polimex-Mostostal. W drugiej kolejności – PBG. Wsparcia firmom udzieli Agencja Rozwoju Przemysłu
 • Waldemar Pawlak i Jacek Rostowski
  Waldemar Pawlak ma sposób na pomoc polskich firm budowlanych. Zgłosił go do resortu finansów, jednak rzeczniczka Jacka Rostowskiego "odesłała pomysł na drzewo" - żali się wicepremier.
 • Leszek Miller, szef SLD
  Leszek Miller chce, by rząd uratował polskie firmy budowlane, tak jak władze USA ratowały banki i firmy motoryzacyjne. Domaga się, by Agencja Rozwoju Przemysłu wykupiła bankrutujące przedsiębiorstwa. Nie zdradza jednak kiedy i jak rząd oddałby firmy właścicielom.
 • W pierwszym półroczu 2012 roku działalność zakończyło 417 firm
  Tylu bankructw wśród polskich firm nie było od co najmniej czterech lat. Jeśli fatalna tendencja się utrzyma, w 2012 roku upaść może aż 800 firm. Zdecydowanie najgorzej jest w branży budowlanej, ale rady nie dają sobie także producenci żywności.