• Czołg CENTURION MK-5 podarowany Polsce przez króla Niderlandów
  Wyjątkowy dar od Królestwa Niderlandów otrzymała Polska. To czołg Centurion MK-5. "Nasza wolność jest oparta na waszym poświęceniu. Zawdzięczamy wam wolność" - mówiła, zwracając się do wszystkich Polaków, Jeanine Antoinette Hennis-Plasschaert, holenderska minister obrony narodowej, przypominając udział Plaków w wyzwoleniu Holandii w czasie II wojny światowej. Maszyna stanęła w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
 • Rzymscy legioniści w Koloseum
  W Rzymie, gdzie panują blisko 40-stopniowe upały, najbardziej gorąco jest pod Koloseum. Na oczach turystów dochodzi tam do bójek i awantur, wywoływanych przez pozujących do zdjęć "centurionów", których bezskutecznie próbują usunąć stamtąd władze miejskie.
 • Rzymscy legioniści
  To było wspaniałe zwycięstwo! Wiktorią 80 strażników miejskich z 30 mężczyznami w strojach rzymskich centurionów zakończyło się starcie przed Koloseum w ramach operacji usunięcia pozujących do zdjęć "żołnierzy" spod zabytku.
 • Centurion
  "Centurion" Neila Marshalla jest udaną próbą kina akcji w antycznych dekoracjach. To – oparta na legendzie zaginionego IX Legionu – historia żołnierzy, którzy ruszają na ratunek uprowadzonemu przez barbarzyńców dowódcy. Sporo akcji, jeszcze więcej krwi i doborowa obsada (Michael Fassbender, Liam Cunningham, David Morrissey). "Centurion" już na DVD.
 • "Centurion" – krwawy i dynamiczny
  Po fatalnym "Doomsday" reżyser Neil Marshall wraca do formy. "Centurion" to dość udana próba kina akcji w antycznych dekoracjach.