• mieszkanie
  Niezależność, młodość, praca w dużym mieście oraz brak stałego partnera - to obraz współczesnego singla, który staje się coraz bardziej świadomy i w miarę rosnących zarobków, rozważa zakup własnego mieszkania. Atrakcyjna lokalizacja, niewielki metraż, a przede wszystkim dostępny budżet to najważniejsze aspekty, które musi wziąć pod uwagę podczas zakupu nieruchomości. Jakie lokum najlepiej spełni wymagania singla?
 • Miniony rok był rekordowy na rynku nieruchomości m.in. pod względem liczby mieszkań oddanych do użytku i których budowę rozpoczęto, wydanych pozwoleń na budowę, a także sprzedaży nowych mieszkań - powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju e-bazanieruchomości.pl Maciej Górka.
 • Mieszkanie
  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wynoszące obecnie niemal 4600 zł brutto, w praktyce ma niewiele wspólnego z realiami rynku pracy. Dlatego trzeba wspomnieć, że Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował dane lepiej odzwierciedlające sytuację zatrudnionych. Według tych informacji z października 2016 roku, przynajmniej połowa polskich pracowników etatowych wówczas zarabiała mniej niż 2500 zł netto ("na rękę"). Taka medianowa płaca wzrosła w porównaniu z październikiem 2014 roku. Problem polega na tym, że przez dwa lata rosły również ceny polskich mieszkań.
 • Mieszkanie
  Rok 2017 zapisze się zdecydowanym wzrostem cen mieszkań na rynku deweloperskim po wieloletnim okresie stabilizacji. 
 • Osiedle mieszkaniowe
  W których osiedlach deweloperzy przygotowali świąteczne promocje? Na jakie bonusy mogą liczyć osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania jeszcze przed końcem roku?
 • Warszawa autor Ralf Siemieniec
  Warszawski rynek najmu wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem wysokości czynszów. Od pewnego czasu warszawscy najemcy z zaniepokojeniem obserwują wzrost stawek czynszowych. Średni miesięczny koszt najmu warszawskiego lokalu przekroczył już 50 zł za metr kwadratowy, co w polskich realiach jest bardzo wysokim wynikiem.
 • Blok
  W ciągu ostatniej dekady mieszkania w blokach z wielkiej płyty wolniej traciły na wartości niż lokale z bardziej współczesnego budownictwa – wynika z analizy przygotowanej przez Open Finance. Pogłoski o śmierci betonowych bloków wydają się więc przesadzone.
 • mieszkanie
  Informacje napływające z rynku deweloperskiego, wskazują na powolny, lecz systematyczny wzrost cen nowego metrażu. Ta wzrostowa tendencja dotyczy Warszawy oraz pięciu pozostałych metropolii (Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Gdańska). Według danych portalu RynekPierwotny.pl, sześć wymienionych miast skupia około 70-75 proc. oferty deweloperów. Wzrosty cen nowych mieszkań są widoczne również w nieco mniejszych miastach.
 • mieszkanie
  Warszawa nieodmiennie przyciąga wielu młodych pracowników z pozostałych części kraju. Osoby zainteresowane osiedleniem się w stolicy, powinny jednak wiedzieć o niekorzystnej relacji pomiędzy przeciętnym poziomem wynagrodzeń i cenami metrażu. Warszawa obecnie jest miastem wojewódzkim, w którym przeciętny pracownik będzie miał największe problemy z zebraniem sumy odpowiedniej do zakupu mieszkania albo wpłacenia wkładu własnego (np. 20 proc. wartości lokalu).
 • Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną "wymuszać" na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych.