• mieszkanie
  Informacje napływające z rynku deweloperskiego, wskazują na powolny, lecz systematyczny wzrost cen nowego metrażu. Ta wzrostowa tendencja dotyczy Warszawy oraz pięciu pozostałych metropolii (Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Gdańska). Według danych portalu RynekPierwotny.pl, sześć wymienionych miast skupia około 70-75 proc. oferty deweloperów. Wzrosty cen nowych mieszkań są widoczne również w nieco mniejszych miastach.
 • mieszkanie
  Warszawa nieodmiennie przyciąga wielu młodych pracowników z pozostałych części kraju. Osoby zainteresowane osiedleniem się w stolicy, powinny jednak wiedzieć o niekorzystnej relacji pomiędzy przeciętnym poziomem wynagrodzeń i cenami metrażu. Warszawa obecnie jest miastem wojewódzkim, w którym przeciętny pracownik będzie miał największe problemy z zebraniem sumy odpowiedniej do zakupu mieszkania albo wpłacenia wkładu własnego (np. 20 proc. wartości lokalu).
 • Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną "wymuszać" na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych.
 • Mieszkanie
  Ceny mieszkań w 2017 r. nie zmienią się znacząco wobec 2016 r., za to szybko wyczerpią się pieniądze w programie Mieszkanie dla Młodych - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy Home Broker. Dodano, że oczekuje się rekordowej liczby mieszkań oddanych do użytku.
 • Mieszkanie
  Deweloperzy są coraz mniej skłonni do cenowych ustępstw. To efekt dobrej oferty i wysokiego popytu.
 • Mieszkanie
  Czwarty miesiąc z rzędu Indeks Cen Transakcyjnych obrazujący zmianę cen mieszkań w największych miastach Polski obniżył się. W efekcie poziom wskaźnika jest podobny do tego, jaki notowaliśmy na początku 2015 roku. Przez ostatni rok ceny najbardziej wzrosły w Łodzi, a spadły w Lublinie i Olsztynie.
 • Hongkong
  Rynek nieruchomości należy w Hongkongu do jednych z najdroższych na świecie. Ceny są znacznie wyższe niż w Londynie, a wiele bloków powstaje bezpośrednio na ziemiach utworzonych przez zasypywanie części nabrzeża.
 • Mieszkanie
  Najmniejsze mieszkania są w Łodzi, a największe we Wrocławiu - wynika z danych GUS. To jednak za cztery kąty w Warszawie trzeba zapłacić najwięcej - średnio ponad 420 tys. zł - wynika z szacunków Lion’s Banku.
 • Mieszkanie
  Od początku istnienia program Mieszkanie dla Młodych budził kontrowersje. Nie brakuje krytykujących go, ale trzeba przyznać, że wprowadzone w tym roku zmiany są w większości pozytywne. Oto przegląd plusów i minusów MdM.
 • Filiżanka kawy na tle widoku Wenecji, Włochy
  Spadki cen nieruchomości, to sytuacja, do której przyzwyczaiły już kraje basenu Morza Śródziemnego.