• JEMEN. WALCZĄ Z EPIDEMIĄ CHOLERY
  1759 zmarłych i ponad 332 tysiące zarażonych - tak prezentuje się tragiczny bilans epidemii cholery, która od kwietnia ubiegłego roku rozprzestrzenia się po wstrząsanym wojną domową Jemenie. Szpitale są przepełnione, władze zarządzają akcje dezynfekowania ujęć wody i oczyszczania ulic z zalegających śmieci, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Wywołujący cholerę przecinkowiec cholery przenosi się na dłoniach i przez odchody zakażonych osób. Najłatwiej się zarazić, pijąc zanieczyszczoną bakteriami wodę.
 • Dziecko w szpitalu
  Światowa Organizacja Zdrowia, bazując na źródłach rządowych, mówi o ogniskach tej choroby w całym kraju, głównie w ośrodkach dla uchodźców. Według danych WHO, chorych jest ponad 1400 osób.
 • Jarosław Kaczyński
  Jarosław Kaczyński powołuje się na rozporządzenie ministra zdrowia i wskazuje, że na podstawie tego dokumentu można odmówić imigrantom wjazdu do kraju.
 • Naukowiec w laboratorium
  Epidemia cholery rozwija się w Sudanie Południowym. Pierwsze ogniska pojawiły się w obozach dla uchodźców w stolicy, a potem choroba rozprzestrzeniła się na pozostałe dzielnice Dżuby. Zmarło już kilkadziesiąt osób.
 • Pacjent w szpitalu
  Czy to początek epidemii w Tanzanii? Odnotowano tam już ponad 3 tysiące przypadków cholery, głównie wśród uchodźców z ogarniętego wewnętrznym konfliktem Burundi. Do tej pory zmarło co najmniej 31 osób.
 • Dziecko w szpitalu
  Epidemia cholery nadal zagraża Haiti - ostrzega ONZ. Od początku roku do końca sierpnia odnotowano tam prawie 9 tysięcy przypadków tej choroby. To i tak znacząco mniej niż rok wcześniej.
 • Lekarz
  Epidemia eboli, przedwczesna śmierć osób młodych, czy nadciśnienie, to tylko kilka z najważniejszych wyzwań dla zdrowia ludzi na całym świecie. Takie wnioski zawiera specjalne wydanie tygodnika "Science".
 • Sudan Południowy
  Walki w Sudanie Południowym sprawiają, że sytuacja mieszkańców tego kraju jest fatalna. Wybuchła epidemia cholery, brakuje jedzenia, a obywatele i uchodźcy szukają pocieszenia w tanim i zanieczyszczonym alkoholu.
 • Mieszkańcy Syrii zagrożeni chorobami zakaźnymi
  Syrii mogą zagrażać epidemie różnych chorób - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia. Już teraz wiadomo, że lokalnych ognisk poważnych zakażeń nie da się uniknąć.
 • Sąd
  "Obywatelski projekt wspierany przez PSL to próba psucia systemu" - tak także w dosadnych słowach Kancelaria Prezydenta komentuje obywatelski projekt ustawy w sprawie sądów, który jest wspierany przez PSL.