• Strona internetowa
  Serwis do przechowywania plików ma nie tylko monitorować sieć i likwidować nielegalne kopie filmów, ale również kasować konta użytkowników, którzy je zamieścili.
 • Bezpieczeństwo w sieci
  Teresa Bochwic z zarządu SDP ma problem. Jak napisała na Twitterze, "kupiła" dostęp do filmu dla swojej córki w serwisie chomikuj.pl. Okazało się jednak, że plik nie działa.
 • Internet - wyobrażenie sieci
  Miliony użytkowników serwisu Chomikuj mogą nieświadomie łamać prawo. I nie chodzi w tym wypadku o osoby, które zamieszczają pirackie pliki z muzyką czy filmami. Wystarczy skorzystać z opcji „zachomikowania” pliku w publicznie dostępnym folderze, aby popełnić przestępstwo rozpowszechniania cudzego utworu bez uprawnień – wynika z precedensowego wyroku sądu w Olsztynie.
 • Internet - wyobrażenie sieci
  Filmowcy wypowiedzieli wojnę słynnemu portalowi. Twierdzą, że nie tylko jego użytkownicy łamią prawo, ale także właściciele serwisu. Domagają się więc wysokiego odszkodowania.
 • Ścigany portal uciekł z Polski
  Portal oskarżany o wspieranie piractwa komputerowego zastosował prosty wybieg i po cichu zmienił właściciela. Tajemnicza spółka, do której teraz należy, ma swoją siedzibę w Nikozji. Wydawnictwa będą miały kłopot z dochodzeniem swoich praw