• JEMEN. WALCZĄ Z EPIDEMIĄ CHOLERY
  1759 zmarłych i ponad 332 tysiące zarażonych - tak prezentuje się tragiczny bilans epidemii cholery, która od kwietnia ubiegłego roku rozprzestrzenia się po wstrząsanym wojną domową Jemenie. Szpitale są przepełnione, władze zarządzają akcje dezynfekowania ujęć wody i oczyszczania ulic z zalegających śmieci, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Wywołujący cholerę przecinkowiec cholery przenosi się na dłoniach i przez odchody zakażonych osób. Najłatwiej się zarazić, pijąc zanieczyszczoną bakteriami wodę.
 • CHARLIE GARD UMIERA, RODZICE WALCZĄ O JEGO ŻYCIE
  Pomoc w leczeniu obiecał prezydent USA Donald Trump, za chłopcem wstawił się nawet papież Franciszek. Tymczasem brytyjski sąd zdecydował o odłączeniu aparatury podtrzymującej życie. W tej sytuacji cierpiący na nieuleczalną chorobę genetyczną jedenastomiesięczny Charlie Gard będzie musiał umrzeć. Jego rodzice jednak się nie poddają.
 • Choroby dopadają nawet najlepszych - Serena Williams cierpiała na zatorowość płucną
  W poniedziałek rusza rywalizacja na trawiastych kortach Wimbledonu. To najstarszy i uważany za jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych. Nie ma zawodnika, który nie marzyłby o wzięciu w nim udziału, nie ma gwiazdy tego sportu, która nie śniłaby o zwycięstwie. Tym większym koszmarem dla tenisistów są tzw. obiektywne okoliczności, które eliminują ich z rywalizacji. Niektórzy zmagają się z kontuzjami, inni z chorobami. I chociaż często są to choroby, które mogą przytrafić się niemal każdemu, to gdyby nie znani tenisiści, pozostałyby one zupełnie nieznane.
 • Urszula Radwańska
  Urszula Radwańska, która długo zmagała się ze skutkami przebytej mononukleozy, według wstępnego planu wznowi rywalizację pod koniec sierpnia. Polska tenisistka w rozmowie z PAP zaznaczyła, że nie miała w trudnym okresie momentu zwątpienia w sens powrotu do gry.
 • Królowa Elżbieta i książe Filip
  Pałac Buckingham poinformował w środę, że mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II, 96-letni książę Filip, został przyjęty w nocy z wtorku na środę do szpitala w Londynie w ramach "środków ostrożności" związanych z infekcją wynikającą z przewlekłej choroby.
 • Jerzy Zelnik
  Aktor Jerzy Zelnik przyznaje, że dopuszczał się zdrad małżeńskich. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" dużo mówi o swoim życiu osobistym.
 • Marit Bjoergen
  Astma wśród sportowców jest na tyle częsta, że bywa wręcz określana przez lekarzy mianem ich choroby zawodowej. W największym stopniu dotyczy zawodników uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe i to tych prezentujących wysoki poziom.
 • Kobieta w ciąży z winem
  FAS, alkoholowy zespół płodowy, to konkretna choroba. Żyją z nią tysiące dzieci w Polsce. Jednak aby ją leczyć, trzeba wykorzystywać luki w prawie, a czasem po prostu kłamać
 • Pałeczki salmonelli w wizualizacji 3D
  W 2016 roku odnotowano nagły i wysoki, bo aż 16-procentowy, wzrost liczby zachorowań na salmonellozę - podaje "Rzeczpospolita" na podstawie wstępnych danych Państwowego Zakładu Higieny.
 • Zbigniew Wodecki
  Zbigniew Wodecki w środę wieczorem trafił do szpitala po doznanym udarze. Informację tę potwierdził mediom menadżer artysty.